זימון לחקירה בעבירת תנועה

צרו קשר עוד היום

זימון לחקירה בעבירת תנועה

מדריך מעו"ד תעבורה, אם קבלתם זימון לחקירה בעבירת תנועה, כל מה שתאמרו בחקירה עלול לשמש נגדכם, כאשר יגיע התיק לקצין משטרה שאמור להחליט על גורלו או אף כאשר יגיע התיק לפני שופט בבית המשפט לתעבורה ולכן הכנתי את המדריך הקצר הבא:.

מדריך לנחקר בעבירת תנועה:

קיבלת זימון מה עושים:

קיבלת זימון, נסה לברר את מעמדך, האם אתה עד או נאשם, ברור שיש הבדל ביניהם…

נסה לקבל הסברים מהגורם המזמן, נניח טלפונית, מה בדיוק רוצים מכם, ואם כחשוד אז באיזה עבירה בדיוק… הדבר יעזור לעו"ד להכין אותך טוב יותר טרם החקירה.

מה שמביא אותנו לנושא ההתייעצות, מהר וצלצל לעו"ד והסבר לו את כל הפרטים על מנת שייעץ לך טרם החקירה.

בחקירה:

בתחילת החקירה על החוקר להזהירך כי הנך חשוד ולהסביר בדיוק את מהות העבירה שבה אתה נחשד. בדרך כלל תתבקש לחתום על האזהרה. אם לא הבנת במה בדיוק אתה חשוד, אל תחתום.

מותר לך לסרב לענות, זכות השתיקה עדין קיימת, ולבטח שמורה לך הזכות להיוועץ עם עו"ד, אולם זכור אם יוגש כתב אישום, בית המשפט עלול לזקוף לחובתך את העובדה ששתקת.

אל תתפלא אם ימשיכו לשאול שאלות גם אם אינך עונה, אם אתה שותק…שתוק עד הסוף. אגב ויתכן שעדיף, ניתן להודיע כי הנך שומר על זכות השתיקה עד להתייעצות עם עו"ד.

אל תשוחח שיחות לא רשמיות בתחנה, אין דבר כזה, מרגע הכניסה למתחם המשטרה ועוד בטרם הגעת לבוחן או חוקר, כל מילה חשובה וקריטית.

מוסר גרסה? יפה, חובה על החוקר לתעד כל מילה היוצאת מפיך, כל הסבר שמסרת, כל שרטוט שהעברת.. על מסמך החקירה לתעד הכל באופן מלא, ברור ומדויק.

בסוף תתבקש לחתום, קרא הכל היטב ואל תהסס לתקן, למחוק (אם אינם נכונים) או להוסיף דברים טרם החתימה. אגב ניתן לבקש לעבור על קטע מסוים גם טרם סיום החקירה אם אינך בטוח בנרשם.

אינך חייב לקבל דברי החוקר או הבוחן כאמת, גם הוא טוען כך, דעתך שונה ? אמור זאת בברור, ודאג שדבריך ירשמו.

מעל לכל שמור על קור רוח, וסבלנות, ואל תודה באשמה, בדבר שלא עשיתם בגלל לחץ רגעי.

קבלו עצה ששווה זהב, כאשר קיבלתם זימון לחקירה בעבירת תנועה,  לאחר תאונת דרכים או בחשד לביצוע עבירה חמורה אחרת, זכרו כי התייעצות עם עורך דין המומחה בתחום התעבורה, כעו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה, שופט בדימוס, באופן מידי, עוד בטרם מסירת עדות רשמית במשטרה, חקירת בוחן תנועה או חוקר, תעשה סדר במחשבותיכם ויתכן שתחסוך לכם ענישה מחמירה בהמשך ואולי אף את המשפט כולו.

זכרו כי הסבר סדור, מנומק ומשכנע בחקירת משטרה יכול לחסוך הוצאות כספיות ניכרות ופסילה ממושכת, שלא לדבר על הסבל הרב כנאשם בתיק תעבורה ולבטח להציג את עמדתכם בצורה הטובה ביותר.

לעורך דין מתאים

חשוב להדגיש כי המפורט בדף זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי שצריך להינתן לאור נסיבותיו של כל מקרה לגופו ע"י עו"ד במקרה של זימון לחקירה בעבירת תנועה.

( זימון לחקירה בעבירת תנועה , זימון לחקירה בעבירת תנועה )