עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

מה עושים במקרה של תאונה או לאחר תאונת דרכים?

 • בית
 • מאמרים
 • מה עושים במקרה של תאונה או לאחר תאונת דרכים?
זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה

אין ספק שתאונת דרכים ולא משנה מה טיבה מ"מכה קלה בכנף" ועד לגילוי אדם השוכב מתחת לגלגלים, היא מלחיצה. אזי הרי רשימה בסיסית של עשה ואל תעשה לאחר תאונת הדרכים.

במקרה של תאונה נסו להירגע, נכון קל להגיד, אבל אתם אמורים לפעול בראש צלול ולא בפניקה, ככל שניתן.

אחרי תאונת דרכים אתם שלמים? יופי, לבשו את האפוד הזוהר (בין עירוני), יש נפגעים? מה עושים במקרה של תאונה? הזעיקו משטרה ומד"א, נסו להגיש עזרה ראשונה כמיטב יכולתכם.

לא לשכוח להפעיל אורות חירום ולהציב משולש אזהרה במרחק שיספק אזהרה מרבית לנהגים נוספים.

להיבדק מיד!

אגב, בכל מקרה של ספק בריאותי עדיף להיבדק ומיד, זכרו שבתי חולים מדווחים על תאונות דרכים למשטרה, אבל הבריאות מעל לכל ובכל מקרה המסמכים ישמשו אתכם אם וכאשר תפנו לביטוח.

יש נפגעים? גם אם יש הפרעה לתנועה, אין להזיז הרכב עד לקבלת הנחיה משוטר, שכן יתכן שמשטרה תבקש לחקור את זירת התאונה, הדבר תלוי בחומרת התאונה ובזמינות הבוחן… על כל פנים הזזה ללא אישור במקרה של נפגעים יכולה להוות עבירה.מה עושים אחרי תאונת דרכים? אם אין נפגעים בתאונה, יש לפנות הכביש ולהחליף פרטים בצד בדרך וזאת לאחר שתיעדתם את האירוע ככל שניתן, מצלמת הטלפון זמינה לכל אחד.

מסרו פרטים, החוק מחייב, אך גם קבלו פרטים, עדיף לצלם גם את הרכבים וגם את המסמכים המוצגים, שוב, לשם מה יש טלפון חכם… .

רשמו / הקליטו / צלמו לפני שאתם שוכחים, מה קרה, מתי קרה, מיקום רכבים, מצב הכביש, מזג אויר, אומדן מרחקים ומהירויות, כיוונים, נזקים בזמן אמת, צלמו כמה שיותר. יש עדים, רשמו פרטיהם. אם יסכימו, תעדו אותם במצלמה. הנהג השני או הנפגע מתנצל ומקבל אחריות, תעדו זאת במהירות מילה במילה.

זכור, גם אם נדמה לך שאתה אשם, זירת התאונה אינה בית משפט, והמתקהלים או הנהג האחר אינם שופטים, אל תודה בפניהם באשמה לא בע"פ ולא בכתב. כך תנהגו גם אם אנשים לא מזוהים פונים אליכם.

עוד בנושא

הגיע למקום האירוע בוחן משטרתי או הגעתם לחקירה בנושא, טוב, קודם כל התייעצו עם עו"ד שמבין בתחום, העבירו העתק של המידע שאספתם, שימו לב לא להיגרר אחרי "הצעות וגרסאות" הבוחן כאשר הדבר סותר את גרסתכם לגבי התאונה וקראו היטב על מה אתם חותמים, יש ספק, בקשו לשנות, לא ברור כתב ידו בקשו שיקריא. מרגע חתימת גרסתכם יהיה קשה מאוד להסביר שלא לכך התכוונתם.

אז מה עושים במקרה של תאונה / מה עושים אחרי תאונת דרכים? בכל מקרה, מהרו והתייעצו עמי… עו"ד תעבורה, וביחד נבחן את הנושא, על מנת לנסות ולמזער הנזקים אם וכאשר יהיו.

הערה: מדריך למקרה תאונה היינו מאמר כללי, שאינו מהווה תחליף ללשון החוק והפסיקה (וראה לעניין זה פקודת התעבורה ותקנות התעבורה), המאמר אינו מהווה חוות דעת משפטית ואינו משמש תחליף לייעוץ משפטי.

עו"ד אלי אנושי,

עו"ד תעבורה, שופט תעבורה בדימוס, דיני תעבורה.

טל' ישיר 050-5738228.

  שתפו
  Facebook
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עו"ד תעבורה בחיפה מה הוא יכול לעשות למענך הנהג או למענך הנהגת אשר נזקקים לשירותיו בחיפה. וכיצד תדעו שאתם נזקקים שירותיו שהרי לא נהוג לפנות

  למאמר המלא
  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה. האמת די "מבאס" להתחיל כך את הדרך על הכביש, רק קיבלתם רישיון נהיגה וכבר צריך להתחיל להטיף לכם להיזהר. אבל אין

  למאמר המלא
  Aviad Vazana
  Aviad Vazana

   מתוך 106 המלצות

  google
  Aviad Vazana
  7 באוגוסט 2022

  עובד בחברה עבר עבירת תנועה בסופש, על הבוקר של יום ראשון אלי היה היחיד שענה ונתן ייעוץ לקראת הפגישה המוקדמת עם הקצין. הטיפים שלו והרוגע שהעביר עזרו המון! תודה...

  google
  אלחנן מרגי
  19 ביולי 2022

  יעוץ והכוונה ברמה הכי גבוהה שיש אין מילים למקצועיות יושר ואמינות ומעל הכל לב ענק ורחב!!!! תודה רבה!

  google
  Kim Le
  14 ביולי 2022

  ממליצה בחום על עורך דין אלי, תמיד היה קשוב , עשה את מירב יכולותיו, מאוד מרוצים מעבודתו הנאמנה ..

  google
  talia shenhar
  13 ביולי 2022

  עורך הדין אלי אנושי מקצועי ביותר ואכפתי. ניכר שיש לו היכרות וניסיון רב במערכת המשפט מהיותו שופט בדימוס. הוא הצליח להוציא אותי מראש מהסתבכות אפשרית על ידי הצגת הסיטואציה באופן הנכון, מנע טעויות, וליווה אותי בכל השלבים. ממליצה עליו בכל לב

  google
  Shaul Grinberg
  10 ביולי 2022

  צהרים טובים עו"ד תעבורה עו"ד אלי אנושי , שופט בדימוס . תודה רבה לך 👍 . שמחתי מאד להעזר בהגנתך המשפטית היעילה והנחושה , אשר האירה את נסיבות העברה שעברתי באור בהיר יותר , אור שאיפשר לבית המשפט לקבל את ההסבר המשפטי שהצגת , ובעקבות כך הקל בית המשפט את עונשי בצורה משמעותית ביותר . אשמח להעביר רשמי ותחושותי החיוביות לגבי דרך הגנתך המשפטית בתחום התעבורה שקיבלתי ממך , בקרב כלל חברי העוסקים בתחום הוראת הנהיגה . תודה לך .

  google
  פלקה קפלה
  10 ביולי 2022

  עו"ד מספר אחד בתעבורה טיפל בי במקצועי ובנאמנות,מהפגישה הראשונה שלנו הרגשתי שאני בידיים טובות תודה רבה לך ממליץ לכולם

  עו"ד אלי אנושי אדם ישר מקצוען הטיפול בבקשתי נענתה על הצד הטוב ביותר מקשיב זמין וההרגשה שיש על מי לסמוך תודה על הכל

  google
  Mark Feller
  23 ביוני 2022

  עו"ד אנושי היה מרצה שלי בקורס, אדם ישר, הגון ומקצועי. בשביל אלי כל לקוח הוא חשוב, לא משנה מה גודל התיק אתם תקבלו יחס אישי ויצוג הולם. תודה!

  google
  Liat Keidar
  20 ביוני 2022

  אלי טיפל במקרה של אמא שלי באדיבות ובמקצועיות רבה, במידה ונתקלים במצב שצריך עו"ד לתעבורה, הוא האיש המתאים 🙂

  google
  moran bardugo
  19 ביוני 2022

  תודה רבה על השרות המקצועי והמסור

  google
  Dmitriy Spektor
  9 ביוני 2022

  Самый лучший адвокат, что я когда-либо встречал!

  google
  Matan Orr
  2 ביוני 2022

  עו"ד אנושי הינו עו"ד תעבורה משקיען ותותח בקיא בכל רזי החוק קשוב, אמפטי ומעניק יחס אישי לאורך כל התהליך עו"ד אנושי יודע לגרום לתיק שנראה אבוד להסתיים כסיפור הצלחה ממליץ בחום

  google
  Raya Romanenco
  1 ביוני 2022

  המון תודה על העזרה המקצועית וההישיגים הטובים אמליץ בחום על שירותיך לכל דורש

  google
  נסי אלישע
  12 במאי 2022

  התקשרתי להיוועץ בשרותיו של עו"ד אלי אנושי וקיבלתי יעוץ אנושי יוצא מגדר הרגיל.ואני בהחלט ממליץ על שירותיו ומיומנתו.תודה רבה ניסים חולון

  google
  Udi Oz
  27 באפריל 2022

  עורך דין סופר מקצועי ויחס אישי מדהים