עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

מה עושים במקרה של תאונה או לאחר תאונת דרכים?

 • בית
 • מאמרים
 • מה עושים במקרה של תאונה או לאחר תאונת דרכים?
זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה

אין ספק שתאונת דרכים ולא משנה מה טיבה מ”מכה קלה בכנף” ועד לגילוי אדם השוכב מתחת לגלגלים, היא מלחיצה. אזי הרי רשימה בסיסית של עשה ואל תעשה לאחר תאונת הדרכים.

במקרה של תאונה נסו להירגע, נכון קל להגיד, אבל אתם אמורים לפעול בראש צלול ולא בפניקה, ככל שניתן.

אחרי תאונת דרכים אתם שלמים? יופי, לבשו את האפוד הזוהר (בין עירוני), יש נפגעים? מה עושים במקרה של תאונה? הזעיקו משטרה ומד”א, נסו להגיש עזרה ראשונה כמיטב יכולתכם.

לא לשכוח להפעיל אורות חירום ולהציב משולש אזהרה במרחק שיספק אזהרה מרבית לנהגים נוספים.

להיבדק מיד!

אגב, בכל מקרה של ספק בריאותי עדיף להיבדק ומיד, זכרו שבתי חולים מדווחים על תאונות דרכים למשטרה, אבל הבריאות מעל לכל ובכל מקרה המסמכים ישמשו אתכם אם וכאשר תפנו לביטוח.

יש נפגעים? גם אם יש הפרעה לתנועה, אין להזיז הרכב עד לקבלת הנחיה משוטר, שכן יתכן שמשטרה תבקש לחקור את זירת התאונה, הדבר תלוי בחומרת התאונה ובזמינות הבוחן… על כל פנים הזזה ללא אישור במקרה של נפגעים יכולה להוות עבירה.מה עושים אחרי תאונת דרכים? אם אין נפגעים בתאונה, יש לפנות הכביש ולהחליף פרטים בצד בדרך וזאת לאחר שתיעדתם את האירוע ככל שניתן, מצלמת הטלפון זמינה לכל אחד.

מסרו פרטים, החוק מחייב, אך גם קבלו פרטים, עדיף לצלם גם את הרכבים וגם את המסמכים המוצגים, שוב, לשם מה יש טלפון חכם… .

רשמו / הקליטו / צלמו לפני שאתם שוכחים, מה קרה, מתי קרה, מיקום רכבים, מצב הכביש, מזג אויר, אומדן מרחקים ומהירויות, כיוונים, נזקים בזמן אמת, צלמו כמה שיותר. יש עדים, רשמו פרטיהם. אם יסכימו, תעדו אותם במצלמה. הנהג השני או הנפגע מתנצל ומקבל אחריות, תעדו זאת במהירות מילה במילה.

זכור, גם אם נדמה לך שאתה אשם, זירת התאונה אינה בית משפט, והמתקהלים או הנהג האחר אינם שופטים, אל תודה בפניהם באשמה לא בע”פ ולא בכתב. כך תנהגו גם אם אנשים לא מזוהים פונים אליכם.

עוד בנושא

הגיע למקום האירוע בוחן משטרתי או הגעתם לחקירה בנושא, טוב, קודם כל התייעצו עם עו”ד שמבין בתחום, העבירו העתק של המידע שאספתם, שימו לב לא להיגרר אחרי “הצעות וגרסאות” הבוחן כאשר הדבר סותר את גרסתכם לגבי התאונה וקראו היטב על מה אתם חותמים, יש ספק, בקשו לשנות, לא ברור כתב ידו בקשו שיקריא. מרגע חתימת גרסתכם יהיה קשה מאוד להסביר שלא לכך התכוונתם.

אז מה עושים במקרה של תאונה / מה עושים אחרי תאונת דרכים? בכל מקרה, מהרו והתייעצו עמי… עו”ד תעבורה, וביחד נבחן את הנושא, על מנת לנסות ולמזער הנזקים אם וכאשר יהיו.

הערה: מדריך למקרה תאונה היינו מאמר כללי, שאינו מהווה תחליף ללשון החוק והפסיקה (וראה לעניין זה פקודת התעבורה ותקנות התעבורה), המאמר אינו מהווה חוות דעת משפטית ואינו משמש תחליף לייעוץ משפטי.

עו”ד אלי אנושי,

עו”ד תעבורה, שופט תעבורה בדימוס, דיני תעבורה.

טל’ ישיר 050-5738228.

  שתפו
  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה: כתב אישום תעבורה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו, אל תחשבו שלי זה לא יקרה. תאונת דרכים, או נהיגה בשכרות או כל

  למאמר המלא
  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ עורך דין תעבורה מומלץ מאת עו”ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס. מבוא: עורך דין תעבורה מומלץ הוא משאלת הלב של מי

  למאמר המלא