נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה – ייצוג ע"י עו"ד תעבורה

צרו קשר עוד היום

פסילת רישיון נהיגה

נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה בין שהרישיון נפסל על ידי בית משפט ובין אם על ידי רשות שלטונית אחרת כמשרד הרישוי, או קצין משטרה, הנה עבירה חמורה ביותר ומקוממת שופטים רבים הבאים לדון בנאשמים המובאים בפניהם בעבירה זו.

שופטים רבים מגדירים עבירת נהיגה בזמן פסילה כחמורה יותר מתאונת דרכים שכן תאונה אינה דבר המתוכנן מראש ואילו נהיגה בפסילה הנה זלזול ביודעין בהחלטה של גורם שיפוטי ועל כן נוטים בתי המשפט להחמיר בענישה.

פסילת רשיון נהיגה

במקרה של הרשעה על נהיגה בזמן פסילה סעיף 67 לפקודת התעבורה קובע כי בגין נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה הנהג צפוי לעונש של 3 שנות מאסר. חובה לציין באופן מידי כי לרוב כשמדובר בעבירה ראשונה ייגזר מאסר מותנה, ורק כשזו עבירה חוזרת ייגזר עונש של מאסר בפועל.

אישום בגין נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה הנו אישום חמור וההתמודדות עמו מורכבת, אולם כמובן שגם במקרה זה קיימת אפשרות לזיכוי או להפחתה בעונש. עורך הדין המומחה לדיני התעבורה כעו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס, יבדוק בין היתר, את ראיות התביעה ואת האופן בו נודע לנהג דבר פסילת הרישיון ועוד.

כסנגור הצליח עו"ד אנושי אלי, עו"ד תעבורה, להביא לזיכוי נאשמים שהואשמו על נהיגה בפסילה וזאת לאור מחדלים בפעולת הרשות. ולהקל בעונשם של אחרים וכשופט ישב במשפטים רבים בנושא זה.