לא ניתן להפריז בחשיבותה של התייעצות עם עורך דין תאונות דרכים לאחר מעורבות בתאונת דרכים. חשיבות עורך הדין לתעבורה ותאונות דרכים לא פוחתת אלא גוברת כאשר כבר מוגש כתב אישום. יש צורך בהתייצבות בבית המשפט לתעבורה, אך עוד קודם לכן עין בוחנת על חומר החקירה בתיק.

 עורך דין תאונות דרכים, אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס!

תאונות דרכים הן לצערנו אירוע שבשגרה. רוב הסיכויים שחוויתם תאונת דרכים בחייכם, אולי אפילו קלה. תאונת דרכים יכולה להתרחש גם שלא באשמתכם, במקרה שבו נהג אחר נהג בחוסר זהירות או עבר על חוקי התנועה. חשוב לזכור שעל אף שבחדשות מדווחים על התאונות הקטלניות, בכל יום מתרחשות עשרות אם לא מאות תאונות דרכים שבהם מצטברים נזקים רבים, בגוף וברכוש.

 

עו"ד תאונות דרכים אלי אנושי בתוכנית של אורלי וגיא

 

זכויותיו של הנפגע

בכל מקרה של תאונת דרכים שבה נגרם לנו נזק, אנו זכאים לפיצויים מטעם חברת הביטוח של הרכב. הפיצויים שמגיעים לנו יכולים להשתנות מאוד כתלות בנסיבות התאונה, במסגרת הזמן שבו היא התרחשה ואפילו בשאלה האם הייתם בדרך אל או ממקום העבודה בעת שהתאונה התרחשה. על מנת שתקבלו את הפיצוי המקסימלי המגיע לכם לאחר תאונה, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה ומכיר את שלל האפשרויות לקבלת פיצויים מגופים שונים.

הגשת הבקשה לפיצוי בגין התאונה

הגוף שממנו תתבעו את הפיצוי המגיע לכם משתנה בהתאם לסיטואציה שבה התרחשה התאונה. במידה ונפגעתם מרכב, בין אם הייתם הולכי רגל או נסעתם ברכב אחר, יש לתבוע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע. במידה ולנהג הפוגע אין ביטוח או רישיון נהיגה בתוקף, יש לתבוע פיצויים מ"קרנית" (תאגיד ציבורי לפיצוי של מי שנפגעו בתאונות דרכים).

בנוסף, במידה והתאונה התרחשה בדרך אל או ממקום העבודה, יש להגיש תביעה לפיצויים גם לביטוח הלאומי. במקרה כזה התאונה נחשבת כתאונת עבודה, ואי תביעה של הביטוח הלאומי עלולה להוות עילה עבור חברת הביטוח שתפצה אתכם להפחתה של סכום הפיצוי שתעניק לכם.

 

תאונת דרכים - אי שמירת מרחק

 

קביעת גובה הפיצוי

גובה הפיצוי תלוי בגורמים רבים. בין היתר הוא פונקציה של גיל הנהג, רמת הנזק לרכוש, רמת הנזק הגופני והנפשי, רמת הנכות שנקבעה, גיל הנפגע ועוד. פניה לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה מוסיף פרמטרים נוספים לגובה הפיצוי.

במידה ומתבצעת תביעה לפיצוי מביטוח לאומי, במקרה שאכן מדובר בתאונת עבודה, הפיצוי מתחלק לזה המתקבל כימי מחלה ולנכות מעבודה. כאן יש הבדל האם מדובר בנכות זמנית או נכות צמיתה. פיצוי על נכות צמיתה ניתן לקבל רק במידה ונקבעה רמת נכות של תשעה אחוזים ומעלה. 9-19% נכות מעניקים זכאות למענק פיצוי חד פעמי, בעוד שנכות שנקבעה על 20% מעניקה זכאות לקבלת פיצוי בצורת קצבה חודשית.

 

 

 

היעזרו בכתובת הנכונה – עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומומלץ

עו"ד תאונות דרכים מנוסה ומומלץ כ-אלי אנושי, מכיר את הדרכים האפשריות בחוק לקבלת פיצוי בגובה מקסימלי משלל הגופים המעורבים. בנוסף, עורך דין טוב יוכל לקבוע מתי כדאי ללכת לפשרה מול חברת הביטוח ומתי מומלץ להמשיך עם התביעה עד הסוף, על מנת לקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לכם. עורך דין זה לוקח בחשבון את כל השיקולים הנדרשים, את אופיו של האירוע ואת נסיבותיו וכמובן גם את הפיצויים המגיעים לנפגע תוך התייחסות לחוק.

זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה

דוגמא לתאונת דרכים, ככה זה מתחיל:

בתור עורך דין תאונות דרכים, עו"ד תעבורה מנוסה  ושופט תעבורה בדימוס, אני נתקל בסיפורים אין ספור הקשורים לעבירות תעבורה ותאונות שונות. במקרה הנוכחי הלקוח מגיע למשרד, וסיפורו די זהה לסיפורים רבים שאני שומע במשרדי. לפני מספר חודשים היה מעורב בתאונת דרכים בשעת לילה., נכון היה עייף, לא כל כך שם לב…הייתה תנועת רכבים מהירה הוא נכנס בעמוד, שנפל ופגע בהולך רגל. עניין של שניות. לא סימפטי, אבל גם לא סוף העולם כל עוד ישנו עורך דין תאונות דרכים לצידך.

לשאלתי לגבי גרסתו במשטרה, הוא מוסר כי מה כבר יכל לעשות בחקירה, אין לו הסבר של ממש, מלבד שאולי נלחץ מאיזה רכב חולף אלמוני וסטה מנתיבו. אגב החוקר מסר לו שאין בטענתו לסייע לו. טוב זו גרסתו, אך בתור עו"ד תאונות דרכים מנוסה, זאת רק נקודת הפתיחה עבורי.

הלקוח היה מעוניין בהסדר מהיר שיכלול כמה שפחות פסילה בפועל, כי לטענתו אין מה לעשות בנושא. הבהרתי לו שאין דבר כזה, שאסיים את תיקו או אפילו אגש לבחון הסדר עם תביעות התעבורה ללא עיון מקדים ומעמיק בחומר הראיות נגדו.

עורך דין תאונות דרכים – מתחילים לעבוד על חומר החקירה:

לאחר צילום חומר החקירה בתיק תאונת הדרכים, התבררה תמונה מעניינת. מסתבר שאחד העדים, אותם עדים ניטרליים שמשמשים את המשטרה להכרעת התיק לטובת גרסת התביעה, מסר שאכן רכב הגיע מאחור ועקף בתוך הפקק תוך נסיעה בזיגזג רכבים והוא היה בטוח שתהיה תאונה בין הרכב הזה לרכב של הנהג שעשה תאונה. אך אז הרכב של הנאשם סטה ופגע בעמוד, מעניין לא?

עדה נוספת שדווקא קשורה להולך הרגל שנפגע, מסרה שהיא הייתה בטוחה שרכב השחור שנסע מהר (אולי הרכב העוקף) דהר במהירות וכמעט פגע ברכב שפגע בסוף עמוד, שסטה הצידה ממש שניה לפני ההתנגשות ואז פגע בעמוד.

מעניין, על פניו נראה ממש התעלמות טוטלית של המאשימה מאפשרות להסביר כיצד הייתה התאונה. רכב שמשתולל בכביש וגורם לרכב אחר לסטות מנתיבו. עכשיו הדילמה… לכפור באשמה ולפעול למען זיכוי ? או לפנות לתביעה להאיר עיניהם ?, הלקוח שכזכור לא בדיוק טען זאת בחקירתו….חבל שלא הגיע אלי קודם… בחר לאחר מחשבה בפניה לתביעה – ואתם יודעים מה, זה הצליח, טוב נו, אחרי רמז מבית המשפט לתעבורה בדיון הראשון.

ובסיום לקוח מופתע מהממצאים ומרוצה מאוד, בלשון המעטה.

עורך דין תאונות דרכים אלי אנושי מתראיין אצל גדעון רייכר

המשמעות לגבי הנאשמים בתאונת דרכים בבית המשפט לתעבורה:

נכון, לא כל בדיקת חומר חקירה תסתיים בסגירת תיק או בתיקון סעיפי אישום והסדר מקל ביותר, אבל אין ספק שבדיקת חומר הראיות תיק בעין של מומחה, עין של עורך דין תאונות דרכים ותעבורה בעל וותק וניסיון ואפילו עין של שופט לשעבר יש בה כדי להאיר נקודות זכות לקראת משפט תעבורה עתידי.

על מנת לבחון את הכללים האמורים ביחס למקרה ספציפי ראוי להתייעץ עם עורך דין תעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס. אשר לו ניסיון רב בייצוג נהגים בתאונות דרכים בבית המשפט לתעבורה.

לעוד מידע בנושא: מה עושים אחרי תאונת דרכים

להלן עו"ד תאונות דרכים אלי אנושי מסביר על תאונות פגע וברח בתוכנית של אורלי וגיא

עו"ד תאונות דרכים – דוגמא נוספת לכתב אישום

כתב אישום בתאונת דרכים, המוטו המנחה את פעילות עו"ד אלי אנושי כעו"ד תעבורה, בתחום תאונות הדרכים הוא שרישיון הנהיגה הנו הרבה מעבר לפרנסה ונוחות, הוא מהווה חלק מחופש התנועה בדרך החיים בעולם מודרני ומתקדם וחסרונו ולו באופן זמני, פוגע פגיעה קשה ומהותית במרקם חייו של אדם. כיוון שהחשש לאובדן רישיון הנהיגה בעקבות תאונת דרכים הוא מוחשי ביותר ומוצדק. הרי חשוב להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום התעבורה בכלל ובתחום תאונות הדרכים בפרט.

לעו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה, עורך דין תאונות דרכים ושופט תעבורה בדימוס, ניסיון רב שנים הן של ייצוג נאשמים בתאונות דרכים וקבלת זיכויים מוכחים בתיקי תאונות הדרכים מהקלים ביותר ועד לסבוכים הכוללים תאונות דרכים קטלניות, פציעות קשות ביותר, מקרים מרובי עדים וכן שימוש באנשי מקצוע כמהנדסים ומומחים בתחום על מנת לקדם את עניין לקוחותיו. שהיו מעורבים בתאונת דרכים. חלק מתיקי תאונות דרכים אלו מצאו דרכם לאמצעי התקשורת.

עו"ד אלי אנושי, בתקופת כהונתו כשופט תעבורה שמע, ניהל ופסק ביד רמה בתיקי תאונות דרכים רבים, חלקם מסוג פגע וברח, מהם סבוכים ביותר, תוך שמיעת מומחים מתחומים שונים ועדים רבים. חלק מתיקי תאונות דרכים אלו מצאו דרכם לאמצעי התקשורת.

 

כתב אישום בתאונת דרכים - עו"ד תאונות דרכים

באותו נושא

ועכשיו קבלו טיפ ועצה מעו"ד לתעבורה בנושא כתב אישום בתאונת דרכים ונהיגה ברשלנות, ואין זה המקום לפרטם במלואם. ואולם, חשוב לזכור כי פניה מהירה לעורך דין המתמחה בתאונות דרכים כעו"ד אלי אנושי, סמוך למועד האירוע, תמנע סיבוכים מיותרים. עו"ד תאונות דרכים מקצועי ומנוסה, יאבחן את הזירה ויבוא בדברים עם גורמי אכיפת החוק המטפלים בכך, לשם הבהרת התמונה האמיתית לטובת הלקוח המעורב בתאונת דרכים. כמו כן ולעיתים קרובות, עורך דין תאונות דרכים יעשה שימוש בגורמי מקצוע נוספים טרם תחילת המשפט. פעולות אלו יכולות להיות ההבדל בין זיכוי להרשעה בתאונת הדרכים, ובין פסק דין מחמיר לבין פסק דין מקל בתאונת דרכים.

תאונת דרכים והפקרה לאחר פגיעה – פגע וברח

תאונת פגע וברח? חובת הסיוע לנפגעי תאונה הנה חובה מוסרית ומעבר לכך, סעיפי חוק שונים קיימים לחייב את משתמשי הדרך לפעול ולמנוע מצב של הפקרה אחר פגיעה. לכן בכל מקרה נתון חשוב ביותר לבחון בקפדנות ולשים דגש על יסודות עבירת ההפקרה. אותם גורמים שכאשר מתגבשים על פי דין מקימים את עבירות ה"פגע וברח". בקליפת אגוז. אציין כעו"ד לתעבורה, כי על פי החוק מדובר במעורבות, כנהג או כנוסע, בתאונה שישנו סיכוי סביר שנפגע בה אדם, עזיבת מקום התאונה. מבלי לוודא אם יש צורך במתן עזרה לנפגעים ומבלי להזעיק עזרה. ברור שהגדרה רחבה זו יכולה לכלול מקרים רבים ביותר, כולל מקרים שבהם הנהג כלל לא אשם בתאונה ויתרה מזו מקרים שהנאשם כלל לא נהג… ברור כי במקרים אלו ישנה חובה פרקטית לעל הנאשם להיעזר באופן מידי בשרותיו של עו"ד תאונות דרכים מומחה כעו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה ושופט תעבורה בדימוס.

מדריך קצר בנושא תאונות פגע וברח ניתן למצוא במאמר הבא שכתב עו"ד תאונות דרכים אלי אנושי. "פגע וברח, הפקרה ס' 64 לפקודת התעבורה".

חשוב לציין כי עו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה ושופט תעבורה בדימוס, הנו מנהל פורום תאונות קטלניות ותאונות פגע וברח מסגרת אתר LawGuide  המקושר לאתר nrg. שהרישיון בסכנה עו"ד אלי אנושי, עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים הוא הכתובת שלך.

 


אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.