עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

ביטול כתב אישום בתאונת דרכים עם נפגעים – כך עשיתי זאת

 • בית
 • מאמרים
 • ביטול כתב אישום בתאונת דרכים עם נפגעים – כך עשיתי זאת
עורך דין תעבורה מחיר

ביטול כתב אישום בתאונת דרכים עם נפגעים, עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס, הצליח לבטל פעם נוספת כתב אישום בתאונת דרכים עם נפגעים קשים, ההצלחה הגיעה לאחר פעולות חקירה עצמאיות והתוצאה הייתה הצלחה מזהירה שהותירה את הלקוח אסיר תודה.

הכל מתחיל מפגישת הייעוץ במשרד – ביטול כתב אישום עם נפגעים

הלקוח הגיע למשרדי עם קבלת כתב האישום, לפי כתב האישום, מדובר בתאונת דרכים עצמית בצומת מרכזית, כאשר רכבו היה בכיכר אך במקום להשלים את הנסיעה בכיכר רכבו סטה בסיבוב והמשיך הישר לתוך אתר בניה, זורע הרס ונפגעים. סעיפי האישום כמובן היו מהמחמירים וכוללו חבלות של ממש, ושאר ירקות…, בקיצור ממש לא סימפטי.

אולם לטענת הלקוח, ממש לא מדובר בתאונת דרכים עצמית, לטענתו זכור שרכב דו גלגלי, שהגיח לפתע, אילץ אותו לסטות על מנת למנוע פגיעה בו וסיכון חיי הנוהג בו, דבר היצר אובדן שליטה על הרכב, והתוצאות המצערות שהגיעו בעקבות אובדן השליטה.

האמת טענה יפה, אבל כתב האישום ממש לא משתף פעולה איתה, כאמור תאונה עצמאית ללא כל מעורבות של רכב אחר. אבל התחלנו לעבוד.

השלב הבא בביטול כתב האישום – מחקר מעמיק בחומר החקירה

לאחר צילום של חומר החקירה, במקרה זה בעצמי ולא באמצעות שליח או הלקוח, נראה תחילה כי המלצת הבוחן המשטרתי שחקר את התאונה הגיונית שכן אין בה כל זכר לרכב נוסף, ואולם מעיון מעמיק בדוחות שמלאו השוטרים שנכחו באתר התאונה, זיהיתי שורה ובה פרטים מזהים של עד שטען שראה רכב דו גלגלי נוגע  / לא נוגע ברכב ממש טרם אובדן השליטה בו . אך מלבד מספר מילים, לא היה לכך כל המשך וכל התייחסות לא של בוחני התאונה ולא של משהו אחר במשטרה.

המשכתי בחיפושי אחר דוחות של שוטרים שהיו באזור, והנה גיליתי שאכן נגנב רכב דו גלגלי לא הרחק משם, ונערך אחריו מרדף.  למעשה 2 רכבים עסקו בחיפוש או מרדף אחריו, חיפוש שהופסק עקב התאונה של הלקוח, והפניית המשטרה לאזור התאונה הסמוך.

פנייה ראשונה למשטרה לביטול כתב האישום בתאונת דרכים עם נפגעים

בשלב זה, הגשתי בקשה לתביעות התעבורה וביקשתי מהם לשקול מחדש את כל הנושא, ולמעשה בדיון הראשון בבית המשפט הסברתי את המצב לשופטת, אולם גישת תביעות התעבורה הייתה פשוטה, מדובר בתאונת דרכים עצמית, ללא קשר לכלום, וגם אם במקרה חלף שם אופנוע, אין כל הסבר לסטייה החמורה והמוגזמת מהכביש, הסטייה שגרמה לתאונה.

אולם, כפי שנאמר "לא אלמן ישראל", במקביל לפניה זו אני והנאשם איתרנו את העד "הנעלם", ושאלנו האם מסר גרסה מסודרת המשטרה. לתדהמתנו העד מסר לנו כי אכן הגיע מיוזמתו כאזרח טוב למסור עדות אך נשלח בבושת פנים לביתו שכן נמסר לו שאם יצטרכו אותו יקראו לו. וברור שאיש לא יצר עמו קשר.

פניתי אישית לבוחני התאונה והסברתי להם את המצב, ולאחר דיון, הם הסכימו שיש לבדוק את הנושא, בכפוף לאישור התביעות.

הרמז מהשופטת ופריצת הדרך בחקירה החוזרת בדרך לביטול כתב האישום בתאונת הדרכים

חשוב לציין שבדיון שנערך בבית המשפט, בכל זאת תיק או לא תיק, כשהסברתי את השתלשלות העניינים לשופטת התעבורה, היא מסרה חד משמעית, שגם אם חצי מהדברים שטענתי נכונים, היא מציעה למאשימה לשקול את עמדה היטב, ניסוח זהיר, אך כשופט לשעבר הבנתי שהרמז לתביעות התעבורה של משטרת ישראל היה ברור.

בשלב זה נערכה פגישה נוספת עם תובעת בכירה, שבה בין היתר דרשתי לקבל פרטים לגבי חקירת גניבת האופנוע וחקירת החשוד בגנבתו. בהכרעת רשות מדור תביעות התעבורה, התיק הושב להשלמות חקירה, שזה שם אחר לבחינה חוזרת של המצב.

העד הנעלם זומן אחר כבוד למסור את גרסתו באופן מלא, והנה זה פלא נמצא אישוש לטענת הנאשם למעורבות האופנוע המסתורי בתאונה.

ולאחר דין ודברים נוסף ועמידה על חפות הנאשם – הודיעה המשטרה על חזרה מאישום. הצדק יצא לאור.

 

סיכום – ביטול כתב אישום בתאונת דרכים עם נפגעים

הצלחה מזהירה, נכון, אבל האמת שזו עבודה לא פשוטה, אבל בכל מקרה אין כמו ההרגשה לעזור לאדם חף מאשמה להוכיח את חפותו וכן צריך לומר גם מילה טובה למשטרה שפעלה, אומנם באחור, אומנם עם עזרתי, לחקור ולהגיע לשורש האמת.

זאת העבודה שלי עבודה של עו"ד תעבורה, שופט תעבורה בדימוס.

ואני חייב לציין משהו לסיום: הלקוח הגיע אלי עם כתב האישום, אם היה מגיע טרם חקירה יתכן והיה ניתן למנוע את הגשת כתב האישום לחלוטין.

מניסיוני ככל שמקדימים לפנות לעורך הדין לתעבורה משפרים את הסיכוי להצליח ולשמור על רישיון הנהיגה ויתכן אף להגיע למצב של ביטול כתב אישום בתאונת דרכים עם נפגעים.

מאת: עו"ד אלי אנושי עו"ד תעבורה – שופט תעבורה בדימוס, מחבר הספר: גזר דין – מפתח ענישה בעבירות התעבורה.

להתייעצות בדיני תעבורה צלצל מיד:  050-5738228.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

  שתפו
  Facebook
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עו"ד תעבורה בחיפה מה הוא יכול לעשות למענך הנהג או למענך הנהגת אשר נזקקים לשירותיו בחיפה. וכיצד תדעו שאתם נזקקים שירותיו שהרי לא נהוג לפנות

  למאמר המלא
  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה. האמת די "מבאס" להתחיל כך את הדרך על הכביש, רק קיבלתם רישיון נהיגה וכבר צריך להתחיל להטיף לכם להיזהר. אבל אין

  למאמר המלא
  Aviad Vazana
  Aviad Vazana

   מתוך 106 המלצות

  google
  Aviad Vazana
  7 באוגוסט 2022

  עובד בחברה עבר עבירת תנועה בסופש, על הבוקר של יום ראשון אלי היה היחיד שענה ונתן ייעוץ לקראת הפגישה המוקדמת עם הקצין. הטיפים שלו והרוגע שהעביר עזרו המון! תודה...

  google
  אלחנן מרגי
  19 ביולי 2022

  יעוץ והכוונה ברמה הכי גבוהה שיש אין מילים למקצועיות יושר ואמינות ומעל הכל לב ענק ורחב!!!! תודה רבה!

  google
  Kim Le
  14 ביולי 2022

  ממליצה בחום על עורך דין אלי, תמיד היה קשוב , עשה את מירב יכולותיו, מאוד מרוצים מעבודתו הנאמנה ..

  google
  talia shenhar
  13 ביולי 2022

  עורך הדין אלי אנושי מקצועי ביותר ואכפתי. ניכר שיש לו היכרות וניסיון רב במערכת המשפט מהיותו שופט בדימוס. הוא הצליח להוציא אותי מראש מהסתבכות אפשרית על ידי הצגת הסיטואציה באופן הנכון, מנע טעויות, וליווה אותי בכל השלבים. ממליצה עליו בכל לב

  google
  Shaul Grinberg
  10 ביולי 2022

  צהרים טובים עו"ד תעבורה עו"ד אלי אנושי , שופט בדימוס . תודה רבה לך 👍 . שמחתי מאד להעזר בהגנתך המשפטית היעילה והנחושה , אשר האירה את נסיבות העברה שעברתי באור בהיר יותר , אור שאיפשר לבית המשפט לקבל את ההסבר המשפטי שהצגת , ובעקבות כך הקל בית המשפט את עונשי בצורה משמעותית ביותר . אשמח להעביר רשמי ותחושותי החיוביות לגבי דרך הגנתך המשפטית בתחום התעבורה שקיבלתי ממך , בקרב כלל חברי העוסקים בתחום הוראת הנהיגה . תודה לך .

  google
  פלקה קפלה
  10 ביולי 2022

  עו"ד מספר אחד בתעבורה טיפל בי במקצועי ובנאמנות,מהפגישה הראשונה שלנו הרגשתי שאני בידיים טובות תודה רבה לך ממליץ לכולם

  עו"ד אלי אנושי אדם ישר מקצוען הטיפול בבקשתי נענתה על הצד הטוב ביותר מקשיב זמין וההרגשה שיש על מי לסמוך תודה על הכל

  google
  Mark Feller
  23 ביוני 2022

  עו"ד אנושי היה מרצה שלי בקורס, אדם ישר, הגון ומקצועי. בשביל אלי כל לקוח הוא חשוב, לא משנה מה גודל התיק אתם תקבלו יחס אישי ויצוג הולם. תודה!

  google
  Liat Keidar
  20 ביוני 2022

  אלי טיפל במקרה של אמא שלי באדיבות ובמקצועיות רבה, במידה ונתקלים במצב שצריך עו"ד לתעבורה, הוא האיש המתאים 🙂

  google
  moran bardugo
  19 ביוני 2022

  תודה רבה על השרות המקצועי והמסור

  google
  Dmitriy Spektor
  9 ביוני 2022

  Самый лучший адвокат, что я когда-либо встречал!

  google
  Matan Orr
  2 ביוני 2022

  עו"ד אנושי הינו עו"ד תעבורה משקיען ותותח בקיא בכל רזי החוק קשוב, אמפטי ומעניק יחס אישי לאורך כל התהליך עו"ד אנושי יודע לגרום לתיק שנראה אבוד להסתיים כסיפור הצלחה ממליץ בחום

  google
  Raya Romanenco
  1 ביוני 2022

  המון תודה על העזרה המקצועית וההישיגים הטובים אמליץ בחום על שירותיך לכל דורש

  google
  נסי אלישע
  12 במאי 2022

  התקשרתי להיוועץ בשרותיו של עו"ד אלי אנושי וקיבלתי יעוץ אנושי יוצא מגדר הרגיל.ואני בהחלט ממליץ על שירותיו ומיומנתו.תודה רבה ניסים חולון

  google
  Udi Oz
  27 באפריל 2022

  עורך דין סופר מקצועי ויחס אישי מדהים