האמת שאין בכך כל חדש, בהרצאתי בפני השופטים בשבוע שעבר, בעניין חידושי פסיקה בשכרות הסברתי כי בית המשפט המחוזי בתל אביב, אישר פסק דין שהרשיע נהג  שנהג נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות בנתיבי איילון ודחה את כל טענות ההגנה בנושא. כולל הטענה שעולה כל פעם מחדש, שאין צורך ברישיון נהיגה על אופניים חשמליות.
אין לכך כל קשר, שכן הוא לא הורשע בנהיגה ללא רישיון – אלא על נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות. דבר האסור על כל נוהג רכב, והגדרת רכב כוללת אופניים. אז שלא תגידו שלא הוזהרתם.

 רכב שיכור על אופניים חשמליים – ורישיונו נשלל

תושב גבעת שמואל בן 42 נעצר, ובבדיקת ינשוף שגרתית נמצא בגופו אלכוהול ברמה של פי 5 מהמותר בחוק . רשיונו נפסל ל-30 יום. 

מסתבר שגם על גבי אופניים אפשר להתפס:

רוכב אופניים חשמליים נעצר כאשר הוא שיכור כלוט ובגופו כמות אלכוהול אשר הדהימה אפילו את השוטרים המנוסים. רישיונו של הנהג נשלל באופן מיידי על ידי המשטרה. תקרית זו התרחשה אתמול (יום ג') בגבעת שמואל. במסגרת פעילות אכיפה מוגברת בתחום של אופניים חשמליים, ערכו שוטרי התנועה בדיקת שכרות באמצע היום, ובה נמצאו בגופו של רוכב האופניים  כ-1,025 מיקרוגרם אלכוהול לליטר, כמות אשר גבוהה כמעט פי 5 מהכמות המותרת בחוק (240 מיקרוגרם לליטר).

הרוכב, תושב גבעת שמואל בן 43, נלקח מיד לשימוע במרחב דן (משרד התנועה) ורישיונו נפסל ל-30 יום עקב נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות.  כתוצאה מכמות האלכוהול המוגזמת, המשטרה פעלה כאן ביעילות מירבית ולכן תוך שבוע וחצי הוא יזומן לבית משפט לתעבורה לשיפוט מהיר. מכיוון שעדיין לא נחקק חוק המאפשר לשוטרים להחרים אופניים חשמליים, לא ניתן היה להחרים את האופניים של הרוכב.

לאחר מעצרו על ידי השוטרים, הרוכב התוודה כי שתה בקבוק וודקה שלם לפני שהחל בנסיעה. כמו כן טען הרוכב כי לא ידע שרכיבה על אופניים חשמליים דינה כנסיעה ברכב ממונע. "לא ידעתי שאסור לרכב שיכור על אופניים", אמר לשוטרים.

כמו כן הבוקר התברר כי רוכב האופניים, כבר הספיק להחזיר אותם לחנות ולהזדכות עליהם.

משטרת ישראל מבקשת להבהיר כי "רכיבה על אופניים חשמליות כמוה כרכיבה על כל כלי תעבורה אחר".

אין זו הפעם הראשונה שבה נשללים רישיונות של רוכבי אופניים שנתפסים תחת השפעת אלכוהול. מקרים דומים אירעו באשקלון בסוף 2015, וביפו במאי האחרון. בשני המקרים  עורכי דין הצליחו לשכנע את בתי המשפט ואישרו לרוכבים לחזור ולנהוג.

בחודש שעבר אישרה ועדת הכלכלה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק לפיה יתאפשר לפקחי הרשויות המקומיות לאכוף נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות וקורקינטים. לפיכך, בקרוב יוכלו פקחי עירייה להטיל קנסות על רוכבי אופניים חשמליים באם ידברו בטלפון הסלולרי או יסעו על המדרכה.

למידע נוסף אודות החוקים החדשים בנושא: לחצו על הלינק הבא : חוק אופניים חשמליים

למידע כללי לחצו על הלינק הבא: אופניים חשמליות

נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות