עורך דין תאונות דרכים מהם השירותים אותם תקבלו וכיצד מתבצע התהליך

ייעוץ, הכוונה וייצוג על ידי עורכי דין תאונות דרכים לאחר תאונת דרכים הינה הדרך הנכונה על מנת לצמצם נזקים, ולמקסם את ההחזרים מהביטוח. במאמר זה אסביר מהו התהליך הנכון לפעולה בכל שלב בסוגים שונים של תאונות דרכים, על מנת לצאת הכי טוב ככל שניתן מאירוע מצער של תאונת דרכים. אז כנסו למאמר וראו כיצד עושים זאת.
להתייעצות בנושא ייעוץ וייצוג בתאונת דרכים , צלצלו מיד לאלי אנושי – עורך דין תאונות דרכים מומלץ ושופט תעבורה בדימוס : 050-5738228.

עו"ד תאונות דרכים – תאונת דרכים קלה – נזק בלבד, מה עושים:

בסוג זה של תאונות עיקר העניין הוא ביטוחי, או בלשון מקצועית נזיקין. לאחר שהעמדתם את הרכב במקום בטוח ולבשתם אפוד זוהר, הפעלתם אורות מהבהבים והצבתם משלוש, אם אתם בצד הכביש, יש להחליף פרטים על מנת לקבל מהצד השני את מלא הפרטים שיסייעו לכם בהמשך ההליך מול חברת הביטוח שלכם או של הצד הפוגע או שיאפשרו לכם לתבוע ישירות את הצד הפוגע.
אז אל תבזבזו זמן בוויכוחים מי אשם, למה ומדוע, ולבטח אל תודו באשמה…בטח מצלמים אתכם, יהיה זמן לכך לאחר מכן. בקשו את הפרטים הבאים: תעודת הזהות של הנוהג ברכב, רישיון הנהיגה של הנוהג ברכב, רישיון הרכב המעורב בתאונה ותעודת הביטוח של הרכב.
יש לכם טלפון סלולרי, נהדר, צלמו את המסמכים, שימו לב שהכל ברור ומובן, שימו לב שיש לכם בסיום קבלת הפרטים לא רק צילום של מסמכים אלא בפועל שם מלא של הנהג, מספר תעודת הזהות שלו, כתובתו, מספר הרכב, סוג הרכב, האם זה רכב חברה, איזו חברה, מספרי טלפון ניידים של הנהג המעורב.
וטיפ חשוב, אם מדובר כאמור בתאונת נזק בלבד הרי שמה שמעניין אתכם זהו ביטוח צג ג או מקיף, לכיסוי נזקי רכבכם ולא ביטוח החובה שמטפל בנזקי גוף.
ולא לשכוח לצלם היטב את הרכבים, את מקום התאונה, את כיווני ההגעה, האם יש עדים קחו את הפרטים שלהם, כולל מספרי טלפון.
ורק שסיימתם ואתם בטוחים שאפשר להיפרד לשלם, המשיכו בדרככם, או במקרה גרוע יותר הזמינו גרר, ודווחו לחברת הביטוח שלכם.

וטיפ נוסף, חשוב מאוד לדעת כיצד להציג את האירוע, מה בדיוק קרה, מה היה שם, ולכן ניתן כמובן לכתוב כמה שורות לחברת הביטוח ולחילופין מומלץ להתייעץ עם עורך דין לתאונות דרכים, על מנת לנסות למקסם כיסוי הנזק שלכם.

עו"ד תאונות דרכים אלי אנושי בתוכנית של אורלי וגיא

תאונת דרכים עם פגיעות גוף, מה עושים:

אירוע התאונה, קודם כל בחנו את עצמכם ואת המעורבים בתאונה, ותוך כדי חשיבת האפוד הזוהר, הגישו עזרה ראשונה כמיטב יכולתכם והזעיקו עזרה, כגון מגן דוד אדום, משטרה, מכבי אש.
להפעיל אורות חירום ולהציב משולש אזהרה במרחק שיספק אזהרה לנהגים אחרים.
רצוי לצלם הכל מרגע שמתאפשר הדבר, אך ברור שלא על חשבון הגשת הסיוע. אם ניתן תנו את הטלפון ולאדם נוסך שהיה ברכבכם ושפנוי לתעד את הזירה.
בתאונה עם נפגעים, גם אם יש הפרעה לתנועה, אין להזיז הרכב עד לקבלת הנחיה מהמשטרה, שכן יתכן שמשטרה תבקש לבדוק את זירת התאונה, זכרו שהזזת כלי הרכב ללא אישור במקרה של נפגעים יכולה להוות עבירה.
סביר להניח שיגעו למקום אנשי מד"א אשר גם הם שישאלו מה קרה, ואולי עוד לפני השוטרים שימו לב מה אתם אומרים.
וכאן בדיוק נכנס לתפקידו עורך הדין לתעבורה, לטפל בנושא. אל תמתינו לראות כתב אישום על מנת להתייעץ, זו טעות נפוצה, שעולה ביוקר.
טיפ נוסף הוא, מיד לצלצל לעורך דין תעבורה ולהתייעץ לפני מסירת הגרסה הראשונית לכול גורם כלשהו.
רבותי וגבירותיי, אין הזדמנות שניה ליצירת רושם ראשוני, כולם מכירים את המשפט הידוע, אולם כאן הוא מהותי וחשוב ביותר.
עדיף וכל שניתן לא להתפתות לחקירת בוחן בשטח, מה שמתחיל מכה שאלות ככה, "על הדרך", יכול להפוך לחקירה באזהרה, קחו ברצינות את הצעת הבוחן אם יגיד לכם שזכותכם להיוועץ עם עורך דין תאונות דרכים, כי האזהרה הזו משמעותה שסביר להניח שאתם חשודים בגרימת התאונה.
חשוב, נסו לעצור את ההליך, ובקשו להתייעץ, אם ניתן מסרו כי תגיעו למסור גרסה למחרת, ולבטח לא מומלץ למסור גרסה כשהנהג במיטתו בבית החולים, מקבל משככי כאבים ומוכן להגיד כל דבר רק שיעזבו אותו במנוחה. ותתפלאו כבר נתקלתי לא פעם במצבים כאלו.
לכן יש להכניס לתמונה עו"ד תאונת דרכים על מנת לייעץ כמו שצריך.
מיותר לציין כי יש לתעד כל דבר אפשרי ולשאוף לקבל פרטים בדיוק כפי שיש לעשות בתאונה קלה.
ונניח שלמזלכם הטוב לא נחקרתם במועד התאונה, יש למהר וליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים על מנת לקבוע פגישת יעוץ.

 

אלי אנושי - עורכי דין תאונות דרכים מובילים

עורכי דין תאונות דרכים – פגישת ייעוץ

במסגרת פגישת הייעוץ שתערך במשרד עורך הדין, ישמע עורך הדין את גרסתכם, ויבחנו נתונים נוספים שיתכן ולא הייתם מודעים אליהם, כגון המצאות תמרורים או מצלמות במקום, כיווני נסיעה, כיצד החוק מתייחס לאירוע, זכות קדימה וכדומה.
פגישת הייעוץ תעזור להכין אתכם טוב יותר לחקירת החוקר, כך שתדעו מול מה אתם ניצבים, כיצד החקירה מתנהלת, וכיצד להתמודד בצורה נאותה עם שאלות החוקר. כך שתכלו למסור את גרסתכם בצורה שתועיל לכם הכי טוב שניתן.
בשלב הבא, תתייצבו לחקירת החוקר או בוחן התנועה, במרבית המקרים עורך הדין אינו יכול להיות נוכח בחדר, אך הוא יכול ללוות אתכם עד הדלת ממש ולעיתים גם זה משהו. שהשוטר יודע מעורך דין בצד השני של הדלת והמבין יבין.
לאחר סיום החקירה יתכן ותועברו לאחר כבוד לקצין תנועה, על מנת לבחון את האפשרות לפסול את רישיונכם ל-60 יום.
הליך הפסילה הנו מנהלי, שימוע קצר אצל הקצין והחלטה בתוך דקות בודדות. ברור שגרסת הנהג כפי שנמסרה בחקירה יחד עם יתר הראיות מהווים משקל מכריע בהחלטת הקצין, אך לא רק כאן יש מקום לשקילת נסיבות נוספות, כגון נסיבות אישיות.
חשוב לציין, יש מקרים שבהם יתייחסו לפסילה כאוטומטית, אבל לא תמיד ושוב הכנה נכונה עם עורך דין תאונות דרכים יכולה לסייע לכם לצלוח את המשוכה ולשמור על רישיון הנהיגה בשלב מוקדם זה, יתכן אף דרך הגשת בקשה לבית המשפט.
לאחר שהמשטרה תבחן את חומר החקירה, תתקבל החלטה האם להעמיד אתכם לדין באשמת גרימת התאונה, ברור שלעיתים בהצגה נכונה של הראיות ניתן למנוע זאת וגם זאת עבודה לעורך הדין.
ברוב המקרים כתב האישום ישלח בדואר ובו גם ההזמנה לבית המשפט, לאור החשש לפסילת רישיון הנהיגה, הרי אם טרם עשיתם זאת זה הזמן לרוץ ולבחון את מצבכם.
האמת חייבת להיאמר לא בכל מצב ולא מקרה יש צורך בייצוג, אבל אתם בשלב הזה לא יכולים לדעת זו , ולכן פגישה עם עורך דין יכולה לשפוך אור על ההליך הצפוי בבית המשפט ולבחון הסיכויים לשמירה על רישיון הנהיגה מול עלות ניהול ההליך בבית המשפט לתעבורה.

עורך דין תעבורה - אלי אנושי

טקטיקה ואסטרטגיה

לאחר קבלה ועיון בחומר החקירה המלא יוכל עורך דין לבחון היטב את המצב על מנת להכין את האסטרטגיה והטקטיקה לניהול התיק בבית המשפט, כן זה כמו מלחמה והשלל הוא זיכוי, או משך לילת רישיון הנהיגה, פסילה על תנאי, ניקוד, וכמובן גם גובה הקנס.
ניתן לנסות להגיע להסדר ומנגד לנהל את התיק כולל חקירת עדים עד לסיומו בתקווה לזיכוי, וכמובן עולה שאלה של מומחה הנדסי מטעם ההגנה, והבחירה בין דרכים אלו ומתי לעבוד מנתיב לנתיב הנה בחירה מקצועית ואתם רוצים שעורך דין בעל ניסיון וידע יהיה שם בשבילכם.
עורך דין טוב יסביר לכם את ההליכים בבית המשפט, יעמוד לצדכם במפגש עם השופט או השופטת או התביעה תוך הדרכה מלאה מה יש לומר ומה עדיף לשמור לעצמכם.
עצה שלי, לא לוותר על ליווי משפטי, בין אם התיק כבד ובין אם קל כתב בכתב אישום אין לזלזל.

לכל המידע אודות עורך דין תאונות דרכים >> לחצו כאן

תאונת דרכים קטלנית:

כאשר נגרם מוות של אדם בתאונה, ישנה חשיבות עליונה לשיתוף עורך דין תאונות דרכים מהרגע הראשון, כל מילה חשובה שכן כאן עסקינן באפשרות ריאלית וסיכון מוחשי וממשי לחירותו של אדם. במילים אחרות – מאסר בפועל הינה הענישה המקובלת למי שבנהיגתו פגע והרג אדם אחר.
הגעה לחקירה או אפילו מענה לשאלות מהותיות לגבי קרות התאונה ללא התייעצות מוקדמת עם עו"ד תאונות דרכים הינה לא פחות מרשלנות איומה, שעלולה לעלות לכם בחירותכם במוקדם או במאוחר.
ברור כי השלבים הנם דומים להנחיות לגבי תאונת דרכים עם נפגעים, אך ביתר שאת, למשל כאן ייטול קצין משטרה את רישיון הנהיגה שלכם ל90 יום כמעט באופן אוטומטי ועל הנהג לנסות להוכיח בבית המשפט מדוע יש להשיב לו את הרישיון.
במרבית המקרים התביעה, שבשלב זה לא תהיה המשטרה אלא הפרקליטות, תבקש לפסול את הנהג עד תום ההליכים.
וחומר החקירה יהיה רב ובדרך כלל יעסקו בתיק מספר בוחנים, כאן המקום לשקול לחיוב צירופו של מומחה הנדסי מטעם ההגנה על מנת להתמודד עם מומחי הפרקליטות, בחומר החקירה הטכני.
ניהול התיק מצריך רצינות ולמעשה קשה לראות אף אדם הגיוני שלא ימהר לפנות לייעוץ משפטי מלא במקרה זה.
תאונות פגע וברח:
נחלק את הנושא ל2, תחילה מה קורה אם הייתם מעורבים בתאונת פגע וברח מהצד הנפגע, התשובה ברורה, לדווח למשטרה כמה שיותר מהר על מנת שתפעל לאתר את הרכב הפוגע, ותעביר לכם פרטים על מנת לתבוע את הנהג וחברת הביטוח שלו.
במקרים מסוימים ניתן לתבוע את חברת הביטוח קרנית במקרה ואין ביטוח בנמצא.

אם חס וחלילה מצאתם את עצמכם מהצד הפוגע של תאונת פגע וברח או כך טוענת המשטרה נגדכם, מדובר במצב לא פשוט אך ממש לא חסר תקווה.
כבר כתבתי שעבירת ההפקרה הנה חמורה יותר מגרימת תאונת דרכים וכך גם הענישה שהנה ברוב המקרים מאסר בפועל.
יש ליצור קשר מהיר עם עורך דין על מנת לפעול במהרה לבחון את גרסתכם ולשקול האם באמת יש כאן תאונת פגע וברח או חוסר הבנה מקרי, זכרו חירותכם תלויה בכך.

למידע נוסף אודות תאונת דרכים קטלנית >> לחצו כאן

להלן סרטון קצר מאת עו"ד תאונות דרכים מוביל אלי אנושי

מה עושים לאחר תאונת דרכים >>

לרוצים דוגמאות להצלחה שלי, בואו נתחיל:

א, הבה נקרא לנהג בשם "א", הלה רכב על אופנוע ונפגע באופן קשה ביותר מרכב, כשהתעורר מניתוח קשה בבית החולים הודיע לו החוקר כי הוא חשוד גרימת התאונה, "א" לא ויתר ומשפטו נוהל על ידי ביד רמה, כולל חקירת בוחן המשטרה, והתוצאה, זיכוי מלא לאחר שטענת אין להשיב לאשמה התקבלה על ידי כבוד השופט טל פרי בבית המשפט לתעבורה מרכז.
ב. נהג זה "ב" נהג ברכב בצומת בית דגן, ועל פי כתב האישום תוך התעלמות מתמרור עצור ושאר סימנים פגע ברכב ופצע 4 אנשים. גם משפט זה נוהל ביד רמה, עדים נחקרו, ומומחה מטעם ההגנה העיד על מנת לסתור את בוחן המשטרה, והפעם עד בית המשפט המחוזי הגענו והתוצאה זיכוי מפי שופט בית המשפט המחוזי מרכז אברהם יעקב.
ג. נהג המשאית "ג", פגע בהולך רגל והרג אותו, רישיונו נשלל ל-90 יום, ובמקום להמתין למר גורלו, פנה אלי ותוך הגשת בקשות שונות לשופטת שרית קריספין, תוך טיעון שמדובר בתאונה בלתי נמנעת, בסופו של יום החליטה הפרקליטות לסיים את פסילתו והשיבה את רישיון הנהיגה – כתב אישום בתאונה קטלנית נמנע.
ד. נהג רכב פרטי "פ", הואשם כי פגע ברוכב אופנוע והרג אותו, שוב באופן מידי עוד בטרם החקירה פנה אלי לטיפול בנושא, תוך הכנה לחקירה, ליווי והגשת בקשה לבית המשפט לכבוד השופטת ענת יהב להשבת הרישיון, טענתנו שכלל לא פגע ברוכב האופנוע. בסופו של יום גם כאן לאחר דיון משפטי ובדיקה הסכימה הפרקליטות על השבת הרישיון – כתב אישום בתאונה קטלנית נמנע.
ה. נהגת "א" יוצאת מחניון ופוגעת בשני קטנועים, ואחד מהנהגים שלהם נהרג, כך מואשמת הנהגת ורישיונה נלקח ל-90 יום, אולם מתברר כי השטח צולם, והחל מרוץ להשגת הצילומים ובחינתם. לאחר הגשת בקשה לבית המשפט לתעבורה ודיונים בפני כבוד השופטת ציפורה משה, התקבלה טענתי כי מדובר היה במרוץ בין רוכבי קטנוע וכי הם התנגשו בה. בסופו של יום הרישיון הושב במהרה ושוב, כתב אישום בתאונת דרכים קטלנית נימנע.
דוגמה נוספת, ללא מילים מיותרות, מקרה מצער מאוד, אך ניהול נכון הביא לסיום מהיר וענישה מקלה ביותר עם הנהג, אותו ייצגתי. ראה…..קישור לתמונה.

עו"ד תאונות דרכים - דוגמא לזיכוי

בקיצור, חשוב ביותר לנהל את הגנת הנהג בתאונות דרכים באמצעות עורך דין תעבורה מוביל שמבין עניין וכמה שיותר מוקדם.

מאת: עו"ד אלי אנושי עו"ד תעבורה – שופט תעבורה בדימוס, מחבר הספר: גזר דין – מפתח ענישה בעבירות התעבורה.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; אין בו טענה לייצוג הנאשם, כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.