עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

מהירות מופרזת – נהג חדש

עבירת הנהיגה במהירות מופרזת הנה אחת מהעבירות הנפוצות ביותר בבתי המשפט לתעבורה, כאשר העונש שיוטל על המורשע בעבירת נהיגה במהירות מופרזת משתנה ותלוי בגובה המהירות, עברו התעבורתי של הנאשם, ותק נהיגתו, ורכיבים נוספים.

אולם כאשר הנהג שניתפס הינו נהג חדש, הרי מצבו שונה ממצבו של נהג רגיל.

מהירות מופרזת מהי?

אז מה היא עבירת הנהיגה במהירות מופרזת, על פי תקנות התעבורה, המהירות המותרת למרבית כלי הרכב הנה 110 קמ”ש בדרך מהירה. 90 קמ”ש לדרך לא עירונית עם שטח הפרדה בינוי. 80 קמ”ש לדרך לא עירונית חד- מסלולית. ו- 50 קמ”ש לדרך עירונית. כמובן שהדבר משתנה בהתאם לדרך או הכביש, לתמרור במקום וכן לסוג הרכב.

מעבר לכך ישנו סיווג נוסף בעבירת הנהיגה במהירות מופרזת, שהנו רלוונטי למרבית הנהגים, והוא ההבחנה בין ברירת המשפט וזימון לדין, אם נעברה העבירה בכביש עירוני הנהג יוזמן לדין רק אם נהג במהירות של מעל 40 קמ”ש המהירות המותרת בכביש זה. ומעל 50 קמ”ש בכביש שאינו עירוני. ביתר המקרים תשלח לביתו הודעת קנס עם אפשרות להישפט.

אציין כבר כעת שאבחנה זו אינה רלוונטית לנהגים חדשים.

מיהו נהג חדש:

נהג מוגדר נהג חדש בשנתיים הראשונות לאחר קבלת רישיון הנהיגה. גם בעלי רישיון לאופנוע, טרקטור או מכונה ניידת המוציאים רישיון נהיגה לרכב פרטי או רכב משא ייחשבו נהגים חדשים לאחר קבלת הרישיון החדש.  כאשר במהלך התקופה בה מוגדר הנהג כנהג חדש צעיר חלות עליו תקנות מיוחדות, כגון חובת נוכחות של נהג מלווה והגבלה על מספר הנוסעים שבאפשרותו להסיע.

חשוב לשים לב שהגדרת החוק אינה כוללת מגבלת גיל לנהג חדש, וכי אם הלה לא יזהר יאלץ להיות נהג חדש שוב וכך המגבלות ימשיכו לחול עליו, ויתכן אף אדם שהוציא רישיון נהיגה בגיל 50 ויחשב נהג חדש.

המגבלות על נהג חדש בקשר לעבירת מהירות המופרזת:

על פי פקודת התעבורה, אם נפסל לנהיגה נהג חדש 3 חודשים ומעלה, או הורשע נהג חדש בעבירה מן העבירות המנויות בתוספת השלישית, תוארך תקופת היותו נהג חדש בשנתיים נוספות ובלבד שעמד בהצלחה בבחינות ובבדיקות כפי שקבע השר.

קוראי המושכלים יכולים כבר לנחש נכונה שעבירת נהיגה במהירות מופרזת מופיעה ברשימה.

המשמעות:

נהג חדש הנו במצב פגיע ביותר וטוב יעשה עם יקפיד על דרך נהיגתו ולא יעבור כל עבירה ולבטח עבירת מהירות מופרזת שבעקבותיה עלול הוא לאבד את רישיון נהיגתו, גם אם רק שילם קנס או סיים את התיק בבית המשפט ללא פסילה בפועל. משרד הרישוי יחכה לו בפינה – בתום תקופת הרישיון של נהג חדש וככל הנראה לא יחדש הרישיון ללא תיאוריה וטסט.

על מנת לבחון את הכללים האמורים ביחס למקרה ספציפי ראוי להתייעץ עם עו”ד אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס. אשר לו ניסיון רב בייצוג נהגים ככלל ונהגים חדשים בפרט, בעבירת נהיגה במהירות מופרזת – נהג חדש.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

עו”ד אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס – עורך דין תעבורה.

  שתפו
  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה: כתב אישום תעבורה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו, אל תחשבו שלי זה לא יקרה. תאונת דרכים, או נהיגה בשכרות או כל

  למאמר המלא
  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ עורך דין תעבורה מומלץ מאת עו”ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס. מבוא: עורך דין תעבורה מומלץ הוא משאלת הלב של מי

  למאמר המלא