נהיגה בשכרות – מורה נבוכים

שאלות על נהיגה בשכרות? עו"ד לענייני תעבורה אלי אנושי עונה על נהיגה בשכרות, והוא אפילו היה שופט תעבורה, אז למה אתם מחכים צלצלו וקבלו הכוונה מהירה בנושא נהיגה בשכרות. צלצלו 050-5738228.

עבירת הנהיגה בשכרות, הנה אחת מעבירות הנפוצות ביותר הנאכפות כיום ע"י משטרת ישראל. אין ספק שבפקודת התעבורה היא אחת מהעבירות הקשות שהענישה בצידה קשה ביותר – שנתיים ימים פסילה.

רקע:

משטרת ישראל שמה דגש רציני ביותר על אכיפת העבירה של נהיגה בשכרות, למעשה ישנם מוקדי בילוי רבים שבהם משטרת התנועה כלל לא מסתירה את עמדת בדיקת הנהיגה בשכרות וממש במגרשי החניה הצמודים למקומות הבילוי נערכת לבדיקת השכרות.

כאשר ניגשים שוטרי התנועה לנהג שנחשד בנהיגה בשכרות, סביר להניח כי הלה יחשוש ויאבד מביטחונו העצמי.

במצב זה קשר מהיר עם עו"ד תעבורה או שופט תעבורה בדימוס שהוא עונה על נהיגה בשכרות, והנהג יוכל לקבל מענה ראשוני והדרכה מהירה כיצד לנהוג.

עונה על נהיגה בשכרות:

אחת השאלות הנפוצות בעונש על נהיגה בשכרות וזאת מבלי להיכנס ללשונו הפורמלית של החוק היא האם לשתף פעולה עם הבדיקה. אז עונה על נהיגה בשכרות יכול למסור כבר כעת ומראש שסירוב של נהג להיבדק בבדיקת נשיפה יגרום לכך שיש לראותו כמי שעבר את עבירת הנהיגה בשכרות ודינו בין היתר שנתיים פסילה מינימלית.

חשוב לזכור כי לא ניתן להכריח את הנהג ליתן בדיקה של נהיגה בשכרות, אך נהג שלא ישתף פעולה בבדיקה עצמה, יחשב כשיכור וזאת ברמה הגבוהה.

עונה על נהיגה בשכרות, דוגמאות נוספות:

שאלה נוספת שעונה על נהיגה בשכרות נשאל היא האם בכלל הבדיקה תקפה, האם בדיקת הינשוף יש לה איזהו תוקף חוקי, שהרי ניתן לקרוא באינטרנט או בתקשורת מידי פעם שיש ספקות בנושא ?

עונה על נהיגה בשכרות ענה בנושא כי משטרת ישראל משתמשת בשתי שיטות לבדיקת אחוז האלכוהול, בדיקת דם ובדיקת נשיפה באמצעות מכשיר מדידה המכונה בעגה המקצועית "ינשוף", ולמגינת ליבם של הנהגים, ולמרות כל הפרסומים עד היום, בתי המשפט, מקבלים את תוצאות הבדיקות ומאשרים את עבודת המשטרה, כמעט באופן סיטונאי, כל עוד מקפידים השוטרים על נוהלי הבדיקות כנדרש והתוצאה, פסילה ממושכת לאשמים.

בכל מקרה חשוב לזכור כי יש ליצור קשר עם עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס באופן מידי בסמוך לעיכוב למשטרת בדיקת השכרות, עונה על נהיגה בשכרות כבר מסר בזמן אמת לנהגים לתעד את המקרה במצלמות הטלפון מאף ממרחק מה ע"י חברים והדברים סייעו בבית המשפט להתמודד עם כתב האישום.

עו"ד תעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס. עונה על נהיגה בשכרות 050-5738228.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.