תאונת דרכים התייעצות טרם חקירת משטרה

תאונת דרכים התייעצות טרם חקירת משטרה. לא ניתן להפריז בחשיבותה של ההתייעצות עם עורך דין תעבורה לאחר מעורבות בתאונת דרכים. התייעצות זו יש בה על מנת לצייד את הנהג בידע על הצפוי לו בחקירה ובכך להפחית במעט את מפלס החרדה, ומעבר לכך תאפשר לנהג להתכונן כהלכה להצגת גרסתו לפני בוחני וחוקרי משטרת ישראל.

דוגמה ראשונה, ללא התייעצות:

נהג מבצע תאונת דרכים, למשל בין 2 מכוניות, קורה, לזירה מוזעקים משטרה ומד"א, בעוד הנהג מתאושש ממראה רכבו לאחר התאונה ומביט בנהג השני זועק מכאב ומפונה ע"י מד"א, בעודו מצלצל למשפחתו ולביטוח וכולו המום וכואב. ניגש אליו לפתע שוטר מציג עצמו כבוחן תאונות דרכים ומבקש לשאול אותו כמה שאלות.. שאת התשובות להם יתעד בכתב, ההוא שואל, ההוא עונה, ובסוף חותם ושוכח מהכל. אך לאחר כמה חודשים מגיע כתב אישום והנהג מגלה לחרדתו כי חתם על דברים שכלל לא זכר על מה, נתונים שמסר בעודו המום, ולמעשה ברור לחלוטין שאינם נכונים, בקיצור… גרסתו נעולה ועכשיו צריך לעבוד קשה מאוד להגן עליו במשפט.

לחצו כאן עבור >> עורך דין תאונות דרכים

דוגמה שניה מהחיים, עם התייעצות:

נהג מצלצל מזירת תאונת דרכים, נהיגה באין כניסה, פגיעה ברכב, פצועים, בקיצור קטסטרופה, הנהג מונחה לבקש לגשת להיבדק ולדחות את מסירת גרסתו למחרת היום, השוטרים במקום נענים לבקשה, ואף מעניקים לו 48 שעות להגיע למשטרה, הנהג מונחה לצלם את מיקום התאונה היטב ולהגיע לייעוץ, מעיון בתמונות מתברר כי תמרור האין כניסה כלל לא הוצב כנדרש בחוק, ולמעשה בקרבת מקום מצוי תמרור נוסף שלכאורה סותר את תמרור האין כניסה, צילומי הנזק ברכב אף הם מעלים תמהות מסוימות לדרך התרחשות התאונה, הנהג אף צויד בשלל עצות עשה ואל תעשה לחקירת המשטרה ובקיצור, כאשר מגיע הנהג לחקירה התמונה משתנה לחלוטין ולמעשה החוקרים מקבלים את גרסתו, ואף לא פוסלים את רישיון נהיגתו לאחר התאונה.

כתב אישום בתאונת דרכים – כנראה לא בבית סיפרנו.

המשמעות:

נכון, לא כל הכנה לחקירה תסתיים בסגירת תיק, אבל גרסה נכונה, רהוטה, וברורה יש בה כדי לסייע לגרסת הנהג בתחילת החקירה על מנת למנוע כתב אישום או לחלופין למזער את הנזקים לקראת משפט תעבורה עתידי.

חשוב לזכור הכנה לחקירה אינה השמת גרסה שקרית בפי הלקוח, הדבר אסור לחלוטין ולחכמולוגים שביננו ממש אינה מומלצת. אבל גם הגעה לחקירה ללא הכנה אינה מומלצת. יש לדעת לקראת מה הולכים, האם לענות על שאלות מסוימות, מה המטרה בשאלות מסוימות, איך להעביר כנדרש את הטענות העיקריות שלי ולדאוג שהם ירשמו ועוד… .

בקיצור, ברור שלא כל שריטה קלה בפגוש אמור לגרור פגישה במשרד עורכי דין, אך גם במקרה זה, אם יש ספק אין ספק ויש להרים טלפון ולהתייעץ עם עורך דין המומחה לתחום התעבורה בנושא.

על מנת לבחון את הכללים האמורים ביחס למקרה ספציפי ראוי להתייעץ עם  עו"ד לענייני תעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס. אשר לו ניסיון רב בייצוג נהגים בתאונות דרכים בבית המשפט לתעבורה.