עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

תאונת דרכים התייעצות טרם חקירת משטרה

תאונת דרכים התייעצות טרם חקירת משטרה. לא ניתן להפריז בחשיבותה של ההתייעצות עם עורך דין תעבורה לאחר מעורבות בתאונת דרכים. התייעצות זו יש בה על מנת לצייד את הנהג בידע על הצפוי לו בחקירה ובכך להפחית במעט את מפלס החרדה, ומעבר לכך תאפשר לנהג להתכונן כהלכה להצגת גרסתו לפני בוחני וחוקרי משטרת ישראל.

 

דוגמה ראשונה, ללא התייעצות:

נהג מבצע תאונת דרכים, למשל בין 2 מכוניות, קורה, לזירה מוזעקים משטרה ומד”א, בעוד הנהג מתאושש ממראה רכבו לאחר התאונה ומביט בנהג השני זועק מכאב ומפונה ע”י מד”א, בעודו מצלצל למשפחתו ולביטוח וכולו המום וכואב. ניגש אליו לפתע שוטר מציג עצמו כבוחן תאונות דרכים ומבקש לשאול אותו כמה שאלות.. שאת התשובות להם יתעד בכתב, ההוא שואל, ההוא עונה, ובסוף חותם ושוכח מהכל. אך לאחר כמה חודשים מגיע כתב אישום והנהג מגלה לחרדתו כי חתם על דברים שכלל לא זכר על מה, נתונים שמסר בעודו המום, ולמעשה ברור לחלוטין שאינם נכונים, בקיצור… גרסתו נעולה ועכשיו צריך לעבוד קשה מאוד להגן עליו במשפט.

לחצו כאן עבור >> עורך דין תאונות דרכים

 

דוגמה שניה מהחיים, עם התייעצות:

נהג מצלצל מזירת תאונת דרכים, נהיגה באין כניסה, פגיעה ברכב, פצועים, בקיצור קטסטרופה, הנהג מונחה לבקש לגשת להיבדק ולדחות את מסירת גרסתו למחרת היום, השוטרים במקום נענים לבקשה, ואף מעניקים לו 48 שעות להגיע למשטרה, הנהג מונחה לצלם את מיקום התאונה היטב ולהגיע לייעוץ, מעיון בתמונות מתברר כי תמרור האין כניסה כלל לא הוצב כנדרש בחוק, ולמעשה בקרבת מקום מצוי תמרור נוסף שלכאורה סותר את תמרור האין כניסה, צילומי הנזק ברכב אף הם מעלים תמהות מסוימות לדרך התרחשות התאונה, הנהג אף צויד בשלל עצות עשה ואל תעשה לחקירת המשטרה ובקיצור, כאשר מגיע הנהג לחקירה התמונה משתנה לחלוטין ולמעשה החוקרים מקבלים את גרסתו, ואף לא פוסלים את רישיון נהיגתו לאחר התאונה.

 

כתב אישום בתאונת דרכים – כנראה לא בבית סיפרנו.

 

המשמעות:

נכון, לא כל הכנה לחקירה תסתיים בסגירת תיק, אבל גרסה נכונה, רהוטה, וברורה יש בה כדי לסייע לגרסת הנהג בתחילת החקירה על מנת למנוע כתב אישום או לחלופין למזער את הנזקים לקראת משפט תעבורה עתידי.

חשוב לזכור הכנה לחקירה אינה השמת גרסה שקרית בפי הלקוח, הדבר אסור לחלוטין ולחכמולוגים שביננו ממש אינה מומלצת. אבל גם הגעה לחקירה ללא הכנה אינה מומלצת. יש לדעת לקראת מה הולכים, האם לענות על שאלות מסוימות, מה המטרה בשאלות מסוימות, איך להעביר כנדרש את הטענות העיקריות שלי ולדאוג שהם ירשמו ועוד… .

בקיצור, ברור שלא כל שריטה קלה בפגוש אמור לגרור פגישה במשרד עורכי דין, אך גם במקרה זה, אם יש ספק אין ספק ויש להרים טלפון ולהתייעץ עם עורך דין המומחה לתחום התעבורה בנושא.

על מנת לבחון את הכללים האמורים ביחס למקרה ספציפי ראוי להתייעץ עם  עו”ד לענייני תעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס. אשר לו ניסיון רב בייצוג נהגים בתאונות דרכים בבית המשפט לתעבורה.

ברור שנהג שנחשד באשמת גרימת תאונת דרכים עם נפגעים יוזמן למשטרה וייחקר על ידי חוקר משטרה. אבל חשוב לזכור שלעיתים יוזמנו לחקריה גם נהגים שמעורבים בתאונה ותוך כדי חקירה הם יכולים להפוך לחשודים ולהיחקר באזהרה.

בתיאוריה זאת הדרך הנכונה, אבל כיום כבר ידוע שהדבר לא כה פשוט למעשה בחלק מהמקרים החוקר כבר מניח מראש מי האשם, ומתמקד בחקירה באיסוף הראיות כנגדו  ולמעשה, מטרת החקירה לגרום לנהג להודות באשמה בצורה כזו או אחרת.

זאת העבודה שלי כעורך דין ושופט תעבורה בדימוס, להכין אותך לחקירה, שים לב שהכנה לחקירה אין פרושה לשים תשובות בפיך, אלא להכין אותך להליך, ולעבור עמך על גרסתך על מנת שתוכל להציג אותה כהלכה לחוקר שאתה מבין את משמעותה.

נכון, ההחלטה הסופית היא של בית המשפט, אבל מה שתמסור לחוקר בחקירה, כל מה שתמסור, יהיה חלק בלתי נפרד מראיות המאשימה נגדך. קשה מאוד לסתור דברים שנאמרו עקב לחץ או בטעות בחקירה ומוטב לבוא מוכנים ככל שניתן כדי לשלוט בגרסתם הכתובה.

כעקרון לא. אם זומנת, מוטב להגיע ולמסור את הגרסה, אבל יש מצבים מסוימים שבהם מוטב שלא להיחקר. למשל כאשר הנהג מצוי במהלך טיפול רפואי והחוקר מתחיל להציק לו או ממש בשטח בעודו מסוחרר. במצב זה מוטב לבקש רשות להגיע לחקירה מסודרת במשטרה ולנצל את הזמן לייעוץ מסודר.

  שתפו
  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ עורך דין תעבורה מומלץ מאת עו”ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס. מבוא: עורך דין תעבורה מומלץ הוא משאלת הלב של מי

  למאמר המלא