עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

תאונת דרכים זכות קדימה אינה חזות הכל

תחומי התמחות עורך דין אלי אנושי

עו"ד תאונות דרכים ושופט תעבורה בדימוס מר אלי אנושי הנו עורך דין תעבורה מוביל בישראל ובעל ידע עשיר בכל הקשור לדיני תעבורה.

תאונת דרכים זכות קדימה, מילים אלו מטילות אימה על הנאשמים, שהרי לכאורה אם קיימת זכות קדימה, הרי שיחד עמה בטלים לכאורה סיכויי הנהג שהיה אמור היה לתת זכות קדימה בכביש לצאת זכאי בדין.

אבל רק לכאורה, בפוסט זה אסביר את כיצד ניתן גם להיות זה שאמור לתת זכות קדימה אך גם לצאת זכאי בדין ואביא לדוגמה כיצד בית המשפט לתעבורה בתל אביב בהליך ת"ד 5174-01-13 זיכה נאשם, ובהגיון רב.

תאונת דרכים זכות קדימה:

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום ונטען בו כי לא נתן זכות קדימה לרכב הבא ממול, כאשר החל לבצע פניה שמאלה בצומת בחוסר זהירות, לא נתן תשומת לב מספקת לדרך, לא נתן זכות קדימה לרוכב אופנוע שהגיע מולו ברחוב, חסם דרכו ושני כל הרכב התנגשו. כאשר רוכב האופנוע נפצע קשה.

לכאורה מצב קשה ביותר לנאשם, אולם בדיון משפטי המצב השתנה.

תאונת דרכים זכות קדימה – הדיון המשפטי:

מעדותו של רוכב האופנוע עלה, כי בחר הוא לנוע עם אופנועו במהירות העולה על המותר.

עוד עלה, מעדותו של רוכב האופנוע עצמו כי על אף שלדבריו זהו צומת שהוא מכיר וכן על אף שלדבריו הוא הבחין ברכב ממרחק "של 100 מטרים לערך", לא זו בלבד שלדבריו המשיך הוא בנסיעה על אף שהבחין ברכב , ללא שהפחית ממהירותו, אלא שלדבריו הוא גם בחר שלא להסתכל על הכביש לכ-20 מטר – שזה באמת תמוה מאוד.

רוכב האופנוע עצמו, ציין כי לכאורה היה הוא יכול לעצור, אבל, לדבריו, "זה קשה באופנוע. התפעול של האופנוע קשה יותר לעשות עצירה פתאומית כזו".

זאת ועוד בפני בית המשפט לא הניחה המשטרה אפילו לא דו"ח בוחן.

 

תאונת דרכים זכות קדימה – ההסבר:

בית המשפט קבע שלא יוכל לשלול את גרסת הנאשם ולפיה שהוא יצא לדרך, וניתן היה לראותו, לא יכול היה הוא לראות את רוכב האופנוע, ואילו כאשר כבר עשה הנאשם את דרכו בתוך הצומת ובנתיבי הנסיעה הנגדיים הוא הבחין ברוכב האופנוע ואולם בשלב זה כבר ציפה ובצדק כי רוכב האופנוע לא ייסע בעיניים עצומות אלא, תחת זאת, יביט, יאט, ויאפשר לרכב להשלים את פניית להשלים את פינוי הצומת.

תאונת דרכים זכות קדימה – מסקנה:

"על מקרה כגון זה יש שיאמרו כי בשלב כלשהו התקיים בכביש, במהלך האירוע, סוג של חילוף מושגי של זכויות הקדימה.

ובמילים אחרות: אמנם מלכתחילה חובת מתן זכות הקדימה הייתה מונחת בהחלט על כתפי הנאשם אשר ביקש לבצע פניה שמאלה (ועל כך אין חולק) ואולם עם חלוף זמן ועם חלוף כברת דרך אשר בה המשאית כבר מצויה הרבה בתוך נתיבי הנסיעה הנגדיים ועומדת להשלים את הפניה ועומדת לפנות את הצומת, מתקיים קושי לדרוש בשלב זה מנהג … לנקוט זמן תגובת נהג ומערכת וזמן בלימה ולחדול מביצוע הפניה – דבר אשר ניכר על פניו כי לנוכח מיקום ….– ואם היה עושה כן ובולם בלב הצומת אזי היה אולי ממילא גורם הוא לחסימה וכי אז יתכן כי היו מלינים עליו מנגד על כי לא פינה את הצומת".

ובית המשפט המשיך והסביר:

"אדגיש: חובת מתן זכות קדימה בצומת הייתה לפתחו של הנאשם עת ביקש לפנות שמאלה, ואינני מתעלם מכך.

אלא שאין בידי ביסוס ברמה הנדרשת בפלילים אשר לפיו עת יצא הנאשם לדרך ממצב של עמידה והחל לפנות שמאלה היה רוכב האופנוע בגדר רכב שיכול היה הנאשם לראותו כמתקרב אל הצומת והכל כאשר לא לגמרי ברור עד תום באיזה נתיב גם נע רוכב האופנוע ובאיזה מיקום בדיוק הוא היה עת החלה תנועת המשאית".

תאונת דרכים זכות קדימה – סיכום:

במצבים כגון אלה, נדרשת התייחסות לשאלה האם, בנסיבות אלו, בעיתוי יציאת נהג נאשם, לדרך ממצב של עמידה, היה הרכב המעורב גדר רכב אשר קמה ביחס אליו החובה ואשר ניתן היה בידי נהג מן היישוב לראותו. זאת השאלה.

אז גם אם מוגש כתב אישום לאחר תאונה שכביכול לא ניתנה זכות קדימה לא הכל אבוד, אין להרים ידיים. בהחלט יתכנו מצבים שבהם ניתן לבטל את רוע הגזרה ואף לזכות את הנהג.

לשם כך יש צורך בניסיון וידע, עו"ד מומחה בתחום התעבורה ידע כיצד לפעול בנושא במטרה להשיב את הרישיון לנהג.

מאת: עו"ד אלי אנושי עו"ד תעבורה – שופט תעבורה בדימוס, מחבר הספר: גזר דין – מפתח ענישה בעבירות התעבורה.

להתייעצות בנושא צלצל מיד: 050-5738228.

לפרטים לחץ כאן.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

  שתפו
  Facebook
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה. האמת די "מבאס" להתחיל כך את הדרך על הכביש, רק קיבלתם רישיון נהיגה וכבר צריך להתחיל להטיף לכם להיזהר. אבל אין

  למאמר המלא
  דוח טלפון

  דוח טלפון

  דוח טלפון דוח טלפון, שאלה שחוזרת כמעט כל יום לגבי דוח טלפון. מה מותר ואסור עם המכשיר הזה ומה עם ניקוד ? אז בואו לקרוא

  למאמר המלא
  דוח נכים

  דוח נכים

  דוח נכים: דוח נכים הוא דוח אותו מקבל נהג או נהגת שיחנו שלא כדין בחניית נכים. במאמר זה אענה על שאלות לגבי קבלת דוח נכים.

  למאמר המלא
  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה: כתב אישום תעבורה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו, אל תחשבו שלי זה לא יקרה. תאונת דרכים, או נהיגה בשכרות או כל

  למאמר המלא
  Mark Feller
  Mark Feller

   מתוך 106 המלצות

  google
  Mark Feller
  23 ביוני 2022

  עו"ד אנושי היה מרצה שלי בקורס, אדם ישר, הגון ומקצועי. בשביל אלי כל לקוח הוא חשוב, לא משנה מה גודל התיק אתם תקבלו יחס אישי ויצוג הולם. תודה!

  google
  Liat Keidar
  20 ביוני 2022

  אלי טיפל במקרה של אמא שלי באדיבות ובמקצועיות רבה, במידה ונתקלים במצב שצריך עו"ד לתעבורה, הוא האיש המתאים 🙂

  google
  moran bardugo
  19 ביוני 2022

  תודה רבה על השרות המקצועי והמסור

  google
  Dmitriy Spektor
  9 ביוני 2022

  Самый лучший адвокат, что я когда-либо встречал!

  google
  Matan Orr
  2 ביוני 2022

  עו"ד אנושי הינו עו"ד תעבורה משקיען ותותח בקיא בכל רזי החוק קשוב, אמפטי ומעניק יחס אישי לאורך כל התהליך עו"ד אנושי יודע לגרום לתיק שנראה אבוד להסתיים כסיפור הצלחה ממליץ בחום

  google
  Raya Romanenco
  1 ביוני 2022

  המון תודה על העזרה המקצועית וההישיגים הטובים אמליץ בחום על שירותיך לכל דורש

  google
  נסי אלישע
  12 במאי 2022

  התקשרתי להיוועץ בשרותיו של עו"ד אלי אנושי וקיבלתי יעוץ אנושי יוצא מגדר הרגיל.ואני בהחלט ממליץ על שירותיו ומיומנתו.תודה רבה ניסים חולון

  google
  Udi Oz
  27 באפריל 2022

  עורך דין סופר מקצועי ויחס אישי מדהים

  google
  Tom Robinson
  5 באפריל 2022

  אין מילים. עו"ד אלי אנושי הוא אדם הגון, נחמד וסבלני. עו"ד פשוט מצויין, מומלץ בחום רב!

  google
  Rotem Harel
  28 במרץ 2022

  עו״ד אנושי מקצועי בעבודתו - ייצג אוצי באופן מצוין.

  google
  מיכל מור
  23 במרץ 2022

  עו"ד אלי אנושי כשמו כן הוא! אליהו קודם כל בן אדם !! מתנות רבות קיבל מבורא עולם בעל מידות טובות שאזכיר רק חלקן: אנושי! נעים הליכות חן חסד כישרוני חכם ומיוחד עשה מירב מאמצים עבורי ובזכות כך לא נשלל רשיוני אפילו ליום אחד..תודה אלי

  google
  ירדן חזאי
  14 בפברואר 2022

  מענה מהיר מאוד, שירות מקצועי ועזר מאוד

  google
  יוסף ישר
  8 בפברואר 2022

  ממליצה בחום. עורך דין מהסוג שלא רואים הרבה: נחמד, זמין , מרגיע והכי חשוב מקצועי. התוצאות שעו'ד אלי אנושי השיג בתיק שלי היו טובות הרבה מהמצופה.

  google
  ברק כהן
  31 בינואר 2022

  לאחר חפירות ברשת הבנתי שהוא היחיד שיציל אותי ולא טעיתי מרוצה מאוד מהשרות היחס ההסבר והתוצאה תודה רבה על הכל אין ספק שהשרות שלך שווה כל שקל

  google
  Poleg Gal
  20 בדצמבר 2021

  פניתי לעו"ד אלי אנושי בהקשר לדו"ח תעבורה על מהירות מופרזת. קיבלתי יעוץ וטיפול מול מערכת בית המשפט מקצועי ביותר ויחס "אנושי" מאוד :). תיק נסגר לשביות רצוני.