עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

עבירת מהירות מצלמה – תמונה שווה אלף מילים ???

 • בית
 • מאמרים
 • עבירת מהירות מצלמה – תמונה שווה אלף מילים ???
אי שמירת מרחק

עבירת מהירות מצלמה, ניתן ורצוי לבחון היטב את התמונות שהמשטרה שולחת אליכם הביתה.

לא כל תמונה היא אכן הוכחה למה שנחזה בה. בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה אישר לאחרונה למשטרת ישראל  חזרה מאישום בתיק מהירות שבו הואשם לקוח שלי שנהג בשטח עירוני במהירות של 137 קמ”ש , מהירות גבוהה ביותר לכל הדעות ולבטח בתוך עיר.

בפוסט זה אסביר את ההליך המדהים שבו כתב אישום שנראה חתום וגמור, בוטל לאחר עבודה פשוטה אך נדרשת על מנת להוכיח שגם תמונת הדו”ח היא לא סוף הסיפור.

 עבירת מהירות מצלמה, ההליך:

בעקבות  משטרת ישראל השקיעה בפרויקט הא-,3 ממון רב, ואכן כפי שנתבשרנו לאחרונה המצלמות מכניסות למדינה מאות מיליוני שקלים. עד כאן הכל טוב ויפה.

אולם, בין הצילום לבין משלוח הדו”ח קיים שלב והוא הפיענוח. יושבים שוטרים שהוכשרו לכך, מביטים בתמונות, כמובן תוך העזרות ציוד ממוחשב ומחליטים לגבי עריכת ההודעה שתישלח לנהג, הגיוני.

אבל מה קורה שיש עומס, מה קורה כאשר צריך להתאמץ ולבחון תמונות מסוימות – האם יש מי שעושה זאת. לא בטוח.

מנגד נהג המקבל תמונה עבירת מהירות מצלמה, מה יגיד ומה יאמר, הרי התמונה מדברת בעד עצמה.

ראה למשל את התמונה הבאה – זאת התמונה המקורית:

מצלמת מהירות

לכאורה מצב קשה ביותר לנאשם, מדובר במצלמת צומת שכביכול לכדה את רכבו בודד ובמהירות גבוהה ביותר. אולם הבחור משוכנע בצדקתו, לא הרים ידיים ופנה למשרדי.

עבירת מהירות מצלמה  – הבחינה:

חשוב להבין שהדו”ח או ההזמנה לדין אשר נשלחים לכתובת הנהג אינם כל חומר החקירה. ישנם מסמכים נוספים אשר המשטרה מחויבת להציג על מנת ליתן תוקף לצילום.

אגב אם תקראו את ראיות התביעה בדו”ח או ההזמנה לדין אולי תופתעו לגלות עוד כמה אישורים ומסמכים שמהווים יחדיו את ראיות התביעה, הנדרשות לשם הוכחת אשמת הנהג.

במצב זה, ביקשתי מהמשטרה להעביר את הראיות, לענייננו בין היתר התקבלה גם התמונה בקובץ דיגיטלי, לכאורה משהו סטנדרטי ללא כל אפשרות מעשית לשינוי, נכון. תמונה !, לא נכון –לפחות לא במקרה זה.

כאשר הסתכלתי בתמונה על גבי מסך המחשב כאשר היא מוגדלת ממה שמקבלים בדו”ח, הבחנתי בנצנוצים לצד הרכב, היוצרים מעין מסה מסוימת ללא הגדרה ברורה.

למעשה כאשר הבטתי על התמונה על המסך המחשב גיליתי צמוד לרכב, אופנוע. לא פחות.

וראה:

image002

הבינו, זו אותה תמונה עם מעט שינוי תאורה, תמונה שלמעשה נשלחה אל משרדי ממשטרת ישראל.

ההבדל הוא בשינוי בין הרזולוציה הנמוכה של התמונה המודפסת על דו”ח שבא לא רואים את האופנוע לבין התמונה הדיגיטלית המדברת בעד עצמה.

במצב זה נוצר ספק רב האם אכן הרכב הוא שנסע במהירות האמורה או האופנוע. שהרי במהירות נסיעה כה גבוהה כזו המיקום המדויק של כלי הרכב יכול להשתנות במהירות רבה.

פניה למשטרת ישראל, הובילה לברור המצב העובדתי עם מדור הפיענוח של התמונות ובסופו של דבר, להחלטה נבונה של בקשה לחזרה מאישום, חזרה מאישום שחסכה לנהג, פסילת רישוי לא קצרה, על כל המשתמע מכך.

וכך זה נראה:

הרשעת מהירות מופרזת

עבירת מהירות מצלמה – סיכום:

גם אם מקבלים תמונה ליד, גם אם מביטים בתמונה ומזהים את הרכב…אבל לא מזהים את המהירות, ובטוחים שמשהו לא מסתדר, שווה לבדוק לפני שמשלמים או מודים באשמה.

אך על מנת לבדוק כמו שצריך,  יש צורך בניסיון וידע, עו”ד מומחה בתחום התעבורה ידע כיצד לפעול בנושא במטרה להשיב את הרישיון לנהג.

מאת: עו”ד אלי אנושי עו”ד תעבורה – שופט תעבורה בדימוס, מחבר הספר: גזר דין – מפתח ענישה בעבירות התעבורה.

להתייעצות בנושא צלצל מיד:  050-5738228.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

  שתפו
  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה: כתב אישום תעבורה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו, אל תחשבו שלי זה לא יקרה. תאונת דרכים, או נהיגה בשכרות או כל

  למאמר המלא
  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ עורך דין תעבורה מומלץ מאת עו”ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס. מבוא: עורך דין תעבורה מומלץ הוא משאלת הלב של מי

  למאמר המלא