עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

נהיגה בשכרות פעם שנייה

נהיגה בשכרות פעם שנייה

נהיגה בשכרות פעם שנייה הינה עבירה חמורה ביותר, כנסת ישראל ובתי המשפט דואגים להבהיר זאת בענישה קשה ומיוחדת אשר משאירה את הנהג שהורשע בנהיגה בשכרות פעם שנייה ללא רישיון לתקופה ממושכת ולמעשה לפעמים גם מאחורי סורג ובריח.

נהיגה בשכרות פעם שנייה – בית המשפט אומר את דברו

בית המשפט כבר פסק בנושא:
“בשורה ארוכה של פסקי דין קבע בית המשפט את החומרה בביצוע עבירת נהיגה בשכרות, …
העונש הראוי לנהיגה בשכרות בפעם השנייה הוא מאסר בפועל ומשחוזרת עבירה זו על עצמה פעם אחר פעם, מוכיח המערער לבית המשפט כי כל אימת שהוא נמצא מחוץ לסורגים הוא ישוב ויבצע אותה עבירה וישוב ויהווה סכנה ממשית לחייהם של המשתמשים בדרך.
ביטחון למשתמשים בדרך מושג אך ורק כאשר המערער נמצא מאחורי סורג ובריח”.
“אין מנוס במקרה חמור זה מהטלת עונש מאסר בפועל על המשיב. נהיגה בשכרות – לאחר שתיית שני בקבוקים – מצדיקה הטלת עונש זה, והדברים אמורים במשנה תוקף כאשר מדובר במי שכבר הורשע בעבירה דומה, ואף בעבירות תעבורה חמורות נוספות”.

“אין מקום לחוס על עברייני תעבורה המבצעים עבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או בהשפעת סמים. התוצאות הקשות האפשריות כתוצאה מנהיגה זו עשויות לפגוע בכל אחד ואחת מיחידי החברה ללא הבחנה של גיל ומין, אלא בכל אדם באשר הוא אדם בהיותו משתמש בדרך, ואין לך לאדם שאינו משתמש בדרך…. מאסר בפועל הוא העונש הראוי למי שנתפס בנהיגה בפסילה, והוא העונש הראוי למי שנוהג בשכרות כשהנהיגה בשכרות אינה עבירה ראשונה”.

גם שופטים מקילים נוטים לשלוח למאסר:

“כאשר נאשם מורשע פעם שניה בנהיגה בשכרות, הרי שהמסקנה החד משמעית היא שפסילת רישיון הנהיגה לתקופה ממושכת לא היוותה עונש מרתיע דיו. הנאשם שב ונתפס כשהוא נוהג ובגופו כמעט פי -2 אלכוהול מהריכוז המותר. במצב דברים זה, אין מנוס אלא להורות על מאסרו בפועל של הנאשם ולו לתקופה קצרה, כאשר יתרת המאסר לתקופה ארוכה ומשמעותית תצפה פני עתיד, וכל זאת על מנת לוודא שנהיגה בשכרות פעם שלישית לא תתרחש לעולם”.

נהיגה בשכרות פעם שניה – דבר המחוקק:
בתי המשפט לא מחמירים בנושא מיוזמתם שלהם, החוק הוא המחייב החמרה רבתי בנושא:
על הרשעה של עבירת נהיגה בשכרות או סירוב להיבדק בבדיקת שכרות, נכון להיום, השלילה עומדת על תקופה שלא תפחת משנתיים. אם כבר הורשע הנהג על עבירה זו בשנה שקדמה לאותה עבירה יגזור עליו בית המשפט שלילה לתקופה שלא תפחת מארבע שנים. רשאי בית המשפט, בנסיבות מיוחדות להורות על שלילת רישיון לתקופה קצרה יותר.
שלא תהיינה אי הבנות, הפסילה חמורה ביותר ובתי המשפט עומדים עליה, לצד מאסר בפועל.

נהיגה בשכרות פעם שניה – סיכום:

הטיפול בתיק נהיגה בשכרות פעם שנייה הינו זהה לכל תיק שכרות, כלומר, מציאת מחדלי חקירה של משטרת ישראל, אבל הדגש חייב להיות על ההבנה שהרשעה בתיק, משמעותה ענישה קשה הרבה יותר וברור שאין לקחת סיכונים מיותרים כאשר חרותו של הנהג על כף המאזניים.
לכן במקרה של קבלת כתב אישום בנושא נהיגה בשכרות ולבטח נהיגה בשכרות פעם שנייה, יש צורך דחוף להתייעץ עם עורך דין המומחה לתחום התעבורה.
לעו”ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס ניסיון רב ביותר בייצוג נאשמים בתחום.

לעניין בדיקות השכרות ומבצעי אכיפה של המשטרה ראה בכתבה הבאה המעניינת ביותר של חי פה חדשות חיפה: נהיגה בשכרות לילה עם יחידת התנועה של משטרת חיפה:

מאת: עו”ד אלי אנושי עו”ד תעבורה – שופט תעבורה בדימוס, מחבר הספר: גזר דין – מפתח ענישה בעבירות התעבורה.

להתייעצות בנושא נהיגה בשכרות פעם שניה צלצל מיד: 050-5738228.

למידע נוסף כנס.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

  שתפו
  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה: כתב אישום תעבורה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו, אל תחשבו שלי זה לא יקרה. תאונת דרכים, או נהיגה בשכרות או כל

  למאמר המלא
  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ

  עורך דין תעבורה מומלץ עורך דין תעבורה מומלץ מאת עו”ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס. מבוא: עורך דין תעבורה מומלץ הוא משאלת הלב של מי

  למאמר המלא