עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

ענישה על נהיגה במהירות מופרזת – מה העונש הקבוע בחוק?

 • בית
 • מאמרים
 • ענישה על נהיגה במהירות מופרזת – מה העונש הקבוע בחוק?
מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת הינה אחת מעבירות התנועה הנפוצות ביותר בכבישי ארצנו, כאשר מדי שנה, מאות אלפי ישראלים נדרשים לתשלום קנסות המונפקים בגין ביצוע עבירת מהירות, וזאת בנוסף לעונשים הקבועים בחוק הנקבעים בהתאם לדרגת המהירות ועל כך נרחיב בהמשך. מהו העונש על מהירות מופרזת?

האכיפה כנגד מבצעי עבירות מהירות, מתבצעת על ידי משטרת ישראל באמצעות מספר מכשירים אלקטרוניים הכוללים בין היתר את ה-ממ"לז (אקדח לייזר), מצלמת הגאסטו המכונה גם מצלמת א-3 ומכמונת מהירות הידועה בשם הדבורה BEE3.

נתפסתם על נהיגה במהירות מופרזת? אלי אנושי, עורך דין תעבורה ושופט תעבורה בדימוס, יוציא אתכם מהבוץ! צלצלו עכשיו >> 050-573-8228

מהירות מופרזת – עונשים לפי דרגת המהירות

מידת הענישה על מהירות מופרזת בעבירות של מהירות מופרזת נקבעת בהתאם לדרגת המהירות בה בוצעה העבירה ובהתאם לסיווג הדרך בה בוצעה העבירה: דרך עירונית ו/או דרך בין עירונית. להלן העונשים הצפויים בעבירת מהירות בכל אחת מסוגי הדרכים:

ענישה לעבירת מהירות מופרזת בדרך עירונית:

 • עד 20 קמ"ש מעל המהירות המותרת בחוק- יוטל קנס כספי על סך 250 ₪
 • בין 21 ל-30 קמ"ש מעל המהירות המותרת בחוק- יוטל קנס כספי על סך 750 ₪ אליו תתווסף גם צבירה של 8 נקודות בגיליון רישום הנקודות
 • בין 31 ל-40 קמ"ש מעל המהירות המותרת בחוק- יוטל קנס כספי בסך 1,500 ₪ אליו תתווסף גם צבירה של 10 נק' בגיליון רישום הנקודות

חשוב לציין שלרשות הנהג עומדת האפשרות להגשת בקשה להישפט בכל אחת מעבירות המהירות הנ"ל.

 • בכל אותם מקרים בהם נהג ייתפס נוהג במהירות של 41 קמ"ש ואילך מעל המותר בחוק, יוגש כנגד הנהג כתב אישום וזימון לבית המשפט לענייני תעבורה, דבר המאפשר למעשה למשטרת התנועה לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג באמצעות צו פסילה מנהלי לתקופה של עד 30 יום. חשוב לציין שנהג אשר יורשע בעבירת נהיגה במהירות מופרזת של 41 קמ"ש ומעלה, צפוי עונש על מהירות מופרזת של שלילה בפועל ו/או שלילה על תנאי למשך תקופה של שנה עד 3 שנים.

 

עו

ענישה לעבירת מהירות מופרזת בדרך בין עירונית:

 • עד 25 קמ"ש מעל המהירות המותרת בחוק- יוטל קנס כספי על סך 250 ₪
 • בין 26 ל-40 קמ"ש מעל המהירות המותרת בחוק- יוטל קנס כספי על סך 750 ₪ אליו תתווסף גם צבירה של 8 נק' בגיליון רישום הנקודות של מבצע העבירה
 • בין 41 ל-50 קמ"ש מעל המהירות המותרת בחוק- יוטל קנס כספי על סך 1,500 ₪ אליו תתווסף גם צבירה של 10 נקודות בגיליון רישום הנקודות של מבצע העבירה

גם במקרים אלו, עומדת לרשות הנהג האפשרות להגשת בקשה להישפט, כאשר תשלום קנס על מהירות מהווה הודאה בביצוע העבירה מצד הנהג.

 • בכל אותם מקרים בהם נהג ייתפס במהירות של 51 קמ"ש ואילך מעל המותר בחוק, יוגש נגדו כתב אישום וזימון לבית המשפט לענייני תעבורה, דבר המאפשר למעשה שלישה מנהלית לתקופה של עד 30 יום. במקרים בהם הנהג יורשע בביצוע העבירה, רישיון הנהיגה שלו עלול להישלל בפועל ו/או על תנאי לתקופה של שנה עד 3 שנים.

עד כאן התיאוריה ועולה השאלה:

מה בפועל, עם עורך דין טוב, מדיניות הענישה על נהיגה במהירות מופרזת ?

ובכן התשובה לשאלה מה עונש על מהירות מופרזת אינה פשוטה, שכן המדיניות אינה משתנה לאורך זמן והיא החמרת הענישה למספר חודשי פסילה על הזמנות לדין שאינן גבוליות, אותן כתבי אישום על נהיגה במהירות מופרשת אינן מבשרים טובות לנהגים המוזמנים לדין.

 ענישה במקרי קיצון:

חשוב להבין שנהגים כבר נשלחו למאסר על עבירה זו כאשר המהירות הנה קיצונית ביותר לדוגמה: במהירות של 189 בקמ"ש מקום בו מותרת מהירות של 90 קמ"ש. לדוגמה בהחלטת בית המשפט העליון במסגרת רשות ערעור פלילית 5250/12 מחמד אבו גוידר נ' מ"י, מיום 14.1.13.

בית המשפט העליון קבע כי גם אם עונש מאסר בעבירת מהירות הוא נדיר, כבר היו דברים מעולם (עיין: פ"ל 5066-10-10 מ"י נ' וייצמן, השופט  בכר, 19.3.12 ודברי הנשיא (שמגר רשות ערעור 99/86 חבשי נ' מדינת ישראל), הנאשם ראוי לגמול הולם ולהרתעה כלפיו וכלפי אחרים שכמותו. יראו עברייני תנועה וייראו כי נהיגה במהירות קצה יכולה להביאם מאחורי סורג ובריח – לא רק לאחר שיהרגו אדם, אלא גם קודם לכן.

ודוגמה נוספת, בתיק שהורשע נאשם בבית המשפט  לתעבורה בב"ש בנהיגה במהירות מופרזת של 195 קמ"ש במקום 90 קמ"ש. על הנהג הוטלו בין יתר העונשים: 4 חודשי מאסר בפועל ופסילת רישיון למשך 6 שנים. ערעור המבקש בית המשפט המחוזי התקבל רק לעניין רכיב הפסילה שהועמדה על 50 חודשים.  יתר העונש על מהירות מופרזת נותר על כנו.

למען הסר ספק היו מספק ניסיונות לטעון בבית המשפט העליון כי אין מקום לעונש של מאסר מאחורי סורג ובריח כחלק מעונש על מהירות מופרזת אולם, בית המשפט העליון דחה טענה זאת ולכן הוחמרה הענישה בנושא.

 

די לעשות שחור, האם עו"ד יכול לסייע: 

אני בטוח שעולה השאלה מה תפקידו של עורך הדין לעזור לנהג בעבירת נהיגה במהירות מופרזת וזאת השאלה העיקרית, שכן החוק הוא אותו החוק, השופט אותו שופט אך עורך הדין יכול לעשות את ההבדל בנושא ולבטח כאשר מגיעים לפני שופט או שופטת שמבקשים להחמיר בעונש על נהיגה במהירות מופרזת.

עורך דין טוב, ידע לנתח את החומר החקירה שידרוש ויקבל מהמשטרה בעבירת נהיגה במהירות מופרזת ויבחן אותו ב7 עיניים. וישים לב למשל למספר השוטרים, לבדיקות המקדימות שאמור המכשיר, בן אם מדובר מהירות לייזר או דבורה לעבור טרם ההפעלה על ידי השוטרים ואף לאחריה, יבחן את ההפעלה עצמה וידע למצוא נקודות חולשה ולנצלם על מנת לשמור על רישיון הנהיגה של הנהג שמואשם בנהיגה במהירות מופרזת כך שהעונש על מהירות מופרשת עם בכלל יהיה, יהיה נמוך ככל שניתן.

זה תפקידי, כאן יש לי נסיון רב, כעורך דין תעבורה ושופט תעבורה בדימוס, ונהגים רבים שסיימו משפטים שבהם ייצגתי אותם בעבירת נהיגה במהירות מופרזת, סיימו ללא פסילה כלל, ואף הארכת פסילות על תנאי וכך שמרתי להם על הרישיון.

יתרה מזו, אני גם כתבתי את הספר במקצועי הייחודי התחום "גזר דין – מפתח הענישה בעבירות התעבורה" כך שמי שממש מחפש "מהירות מופרשת ענישה" יוכל למצוא שם עמודים רבים ופסיקה ממצא – וראה בקישור הבא.

נאשם ? פנה מיד לעורך דין לתעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס,  על מנת שייצג אותך בצורה הטובה ביותר שניתן.

עו"ד אלי אנושי הנו מומחה בתחום והוציא נהגים רבים מענישה כבדה והנו הכתובת הנכונה לפניה.

הערה: מדובר במאמר כללי, שאינו מהווה תחליף ללשון הפסיקה החוק (וראה לעניין זה לשון החוק, פקודת התעבורה ותקנות התעבורה), המאמר אינו מהווה חוות דעת משפטית ואינו משמש תחליף לייעוץ משפטי.

אולי יעניין אתכם גם : נהיגה בשכרות

 

  שתפו
  Facebook
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה. האמת די "מבאס" להתחיל כך את הדרך על הכביש, רק קיבלתם רישיון נהיגה וכבר צריך להתחיל להטיף לכם להיזהר. אבל אין

  למאמר המלא
  דוח טלפון

  דוח טלפון

  דוח טלפון דוח טלפון, שאלה שחוזרת כמעט כל יום לגבי דוח טלפון. מה מותר ואסור עם המכשיר הזה ומה עם ניקוד ? אז בואו לקרוא

  למאמר המלא
  דוח נכים

  דוח נכים

  דוח נכים: דוח נכים הוא דוח אותו מקבל נהג או נהגת שיחנו שלא כדין בחניית נכים. במאמר זה אענה על שאלות לגבי קבלת דוח נכים.

  למאמר המלא
  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה: כתב אישום תעבורה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו, אל תחשבו שלי זה לא יקרה. תאונת דרכים, או נהיגה בשכרות או כל

  למאמר המלא
  Mark Feller
  Mark Feller

   מתוך 106 המלצות

  google
  Mark Feller
  23 ביוני 2022

  עו"ד אנושי היה מרצה שלי בקורס, אדם ישר, הגון ומקצועי. בשביל אלי כל לקוח הוא חשוב, לא משנה מה גודל התיק אתם תקבלו יחס אישי ויצוג הולם. תודה!

  google
  Liat Keidar
  20 ביוני 2022

  אלי טיפל במקרה של אמא שלי באדיבות ובמקצועיות רבה, במידה ונתקלים במצב שצריך עו"ד לתעבורה, הוא האיש המתאים 🙂

  google
  moran bardugo
  19 ביוני 2022

  תודה רבה על השרות המקצועי והמסור

  google
  Dmitriy Spektor
  9 ביוני 2022

  Самый лучший адвокат, что я когда-либо встречал!

  google
  Matan Orr
  2 ביוני 2022

  עו"ד אנושי הינו עו"ד תעבורה משקיען ותותח בקיא בכל רזי החוק קשוב, אמפטי ומעניק יחס אישי לאורך כל התהליך עו"ד אנושי יודע לגרום לתיק שנראה אבוד להסתיים כסיפור הצלחה ממליץ בחום

  google
  Raya Romanenco
  1 ביוני 2022

  המון תודה על העזרה המקצועית וההישיגים הטובים אמליץ בחום על שירותיך לכל דורש

  google
  נסי אלישע
  12 במאי 2022

  התקשרתי להיוועץ בשרותיו של עו"ד אלי אנושי וקיבלתי יעוץ אנושי יוצא מגדר הרגיל.ואני בהחלט ממליץ על שירותיו ומיומנתו.תודה רבה ניסים חולון

  google
  Udi Oz
  27 באפריל 2022

  עורך דין סופר מקצועי ויחס אישי מדהים

  google
  Tom Robinson
  5 באפריל 2022

  אין מילים. עו"ד אלי אנושי הוא אדם הגון, נחמד וסבלני. עו"ד פשוט מצויין, מומלץ בחום רב!

  google
  Rotem Harel
  28 במרץ 2022

  עו״ד אנושי מקצועי בעבודתו - ייצג אוצי באופן מצוין.

  google
  מיכל מור
  23 במרץ 2022

  עו"ד אלי אנושי כשמו כן הוא! אליהו קודם כל בן אדם !! מתנות רבות קיבל מבורא עולם בעל מידות טובות שאזכיר רק חלקן: אנושי! נעים הליכות חן חסד כישרוני חכם ומיוחד עשה מירב מאמצים עבורי ובזכות כך לא נשלל רשיוני אפילו ליום אחד..תודה אלי

  google
  ירדן חזאי
  14 בפברואר 2022

  מענה מהיר מאוד, שירות מקצועי ועזר מאוד

  google
  יוסף ישר
  8 בפברואר 2022

  ממליצה בחום. עורך דין מהסוג שלא רואים הרבה: נחמד, זמין , מרגיע והכי חשוב מקצועי. התוצאות שעו'ד אלי אנושי השיג בתיק שלי היו טובות הרבה מהמצופה.

  google
  ברק כהן
  31 בינואר 2022

  לאחר חפירות ברשת הבנתי שהוא היחיד שיציל אותי ולא טעיתי מרוצה מאוד מהשרות היחס ההסבר והתוצאה תודה רבה על הכל אין ספק שהשרות שלך שווה כל שקל

  google
  Poleg Gal
  20 בדצמבר 2021

  פניתי לעו"ד אלי אנושי בהקשר לדו"ח תעבורה על מהירות מופרזת. קיבלתי יעוץ וטיפול מול מערכת בית המשפט מקצועי ביותר ויחס "אנושי" מאוד :). תיק נסגר לשביות רצוני.