עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

עורך דין תאונות דרכים – חשיבות הייעוץ עם עורך דין תעבורה

 • בית
 • מאמרים
 • עורך דין תאונות דרכים – חשיבות הייעוץ עם עורך דין תעבורה
חשיבות ההתייעצות עם עורך דין תעבורה בתאונת דרכים
 1. הקדמה
 2. דרגות וענישה צפויה
 3. חשיבות הקשר המוקדם עם עורך הדין
 4. תפקיד עורך הדין
 5. הכנה לשימוע.
 6. עורך דין תאונת דרכים

עורך דין תאונות דרכים – הקדמה

 

במאמר זה אסקור את חשיבות ההתייעצות עם עורך דין תעבורה שמומחה בתחום תאונות הדרכים, כבר בשלבים הראשונים מיד לאחר התאונה וזאת על מנת למזער את הסיכונים והנזקים שיכולים להיגרם לנהג או הנהגת.

נבדוק מהו עורך דין תעבורה אמיתי ונראה כיצד יעוץ זה יכול לסייע לנהג או הנהגת להתגונן מפני האשמות בגרימת תאונת הדרכים.

עורך דין תאונת הדרכים – דרגות וענישה צפויה

 

נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים יכול למצוא עצמו חשוף להגשת כתב אישום בבית המשפט לתעבורה כנגדו.

כתבי האישום מחולקים למספר דרגות חומרה, החל בכתב אישום לתאונת נזק בלבד, כתב אישום לתאונה עם פגיעה קלה בגוף, כתב אישום באשמת גרימת חבלה של ממש, וכלה בכתב אישום בגרימת מוות ברשלנות ואף בהמתה.

כמובן, שחומרת כתב האישום יש לה השפעה של ממש  על חומרת הענישה שתביעות התעבורה של המשטרה או הפרקליטות יבקשו להשית על הנהג.

הענישה יכולה לנוע במתחם של פסילת רישיון נהיגה על תנאי וקנס כספי מתון בצדו הנמוך של המתחם, להתייצב סביב פסילת המינימום לתאונות חמורות יותר של 3 חודשי פסילת רישיון בפועל וענישה נלווית, בחבלות קלות. לעלות מספר חודשי פסילה לא מבוטל בחבלות של ממש, וכלה בעבודות שירות ועד מספר שנות מאסר בעבירות ההמתה.

מאי נוחות לחיי המשפחה כחוסר אפשרות להסעות ילדים, וכלה באובדן עבודה לא רק כנהג אלא עקב מרחק פיזי, הזדקקות לתחבורה ציבורית שלא בדיוק זמינה במקורות רבים ואף באובדן חירות אישית  – תאונת הדרכים יכולה לשבש את מהלך חייו של נהג שמוצא עצמו נאשם בה.

עורך דין תאונת דרכים – חשיבות הקשר המוקדם עם עורך הדין

 

אם אתם סבורים שיש זמן, שהרי כתב האישום לא מוגש ברוב המקרים באופן מידי, כך שאפשר להמתין עד שיגיע כתב האישום, מדובר בטעות חמורה והניסיון שלי כעו"ד תעבורה ושופט תעבורה בדימוס, מראה כי מי שנוקט יוזמה ומערב עורך דין שמומחה בתחום כבר מהרגע הראשון משפר בהרבה את מצבו, ואסביר.

בתאונות דרכים עם נפגעים יגיע לזירה שוטר תנועה שיבקש מהנהגים או מהמעורבים את גרסתם, כבר בשטח.

בהחלט יתכן שלאחריו יגיע לשטח בוחן תנועה, אשר יבקש "לשוחח" עם הנהג לגבי התאונה ויבקש את גרסתו והסבריו לאירוע. וזה כבר אור אזהרה מהבהב לנהג המעורב.

אותה שיחה קצרה יכולה להתפתח במהירות לחקירה תחת אזהרה, שהמשמעות שלה הוא, שכל מה שהנהג אומר יוכל לשמש ראיה נגדו ואם יבקש להימנע מלענות על שהאלות הדהר עשוי לחזק את הראיות נגדו.

נהג המעורב בתאונה, שלא יהיה מוכן לחקירה זו, ימצע עצמו במצב נחות ביותר ולמעשה בתי המשפט קבעו כי כאשר מנסים לשנות את הגרסה בשלב מאוחר יותר, כגון במהלך הדיון המשפטי, הרי הדבר משול ל"עדות כבושה".

כבר נקבע בפסיקה, שמשקלה של עדות כבושה מועט ביותר, כשעצם קיומה מטיל ספק על מהימנות הנאשם באשר לגרסתו. ויש קושי רב בשכנוע בית המשפט בגרסה חדשה זו.

עורך דין תאונת דרכים – תפקיד עורך הדין

עורך הדין תעבורה יוכל להעריך את המצב, בהתאם לנתונים שתמסרו לו, ובין אם מדובר בשיחת טלפון ראשונית וכלה בשיחת יעוץ מסודרת במשרד או בזום (ברוח התקופה), ולהסביר לנהג או הנהגת את מצבם וההליך בפניהם.

עורך דין תאונות דרכים יוכל להדריך את הנהג בשאלות שישאל ובתשובות הרצויות על מנת לבסס את חפותו.

לדוגמה, ברור ההבדל בין נהג שמוסר בגרסה ראשונה, שאין לו מושג מה קרה והוא לא זוכר את הצבע ברמזורים לבין נהג שמוסר חציתי את הצומת בירוק מלא וברור. ובמילים אחרות, אין לכם הזדמנות שניה ליצור רושם ראשוני.

שוב, אין הכוונה לשים גרסה בפי הנהג אלא לעזור לנהג למסור את גרסתו בצורה ברורה ואחידה.

יתרון נוסף של עירוב עורך דין הוא בחינת הצורך בהגעה לשטח של מומחה תאונות מטעם הנהג, שיבחן את הממצאים כבר בשלב המוקדם, כך שייווצר בסיס ראייתי לסתירת ממצאי המשטרה בפועל ולא רק בתיאוריה זמן רב ביותר לאחר התאונה בעת הגשת כתב האישום.

עורך דין תאונת דרכים – הכנה לשימוע

מיד אחרי החקירה בתאונת דרכים עם נפגעים, בוחן התנועה מעביר את הנהג לקצין משטרה על מנת לבחון האם לפסול את רישיון נהיגתו של הנהג למשך 60 יום – הפסילה המנהלית.

עורך דין תעבורה יוכל להכין את הנהג לשימוע על מנת שגם בשימוע המנהלי, הטכני, הקצר יהיו לנהג סיכויים טובים לשכנע את הקצין להותיר את רישיון הנהיגה ולא לפסול אותו וכבר להשאירו ללא רישיון.

עורך דין תאונת דרכים

עורך דין אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס, עומד לרשותך במתן ייעוץ וייצוג משפטי בכל מקרה בה הנך מעורב בתאונת דרכים בה נפגע או נהרג אדם.

עורך דין אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס, מתמחה כעורך דין תאונות דרכים, בעל ניסיון מקצועי של מעל 20 שנה, מרצה לציבור עורכי הדין והשופט – הוא הכתובת הנכונה עבורכם.

אז אל תהמרו על כל עורך דין, שעל הפרק רישיון הנהיגה שלכם או אף חירותכם. נכון לא בכל מצב יכול נהג לצאת זכאי, ומי עו"ד אלי אנושי יודע זאת כשופט לשעבר, אך אם אתם מעוניינים במקצוענות, יחס אישי ולמקסם את הסיכוי להישגים מול התביעה המשטרתית או הפרקליטות  – עו"ד תאונת דרכים אלי אנושי, שופט בדימוס הוא הכתובת.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

  שתפו
  Facebook
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עו"ד תעבורה בחיפה מה הוא יכול לעשות למענך הנהג או למענך הנהגת אשר נזקקים לשירותיו בחיפה. וכיצד תדעו שאתם נזקקים שירותיו שהרי לא נהוג לפנות

  למאמר המלא
  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה. האמת די "מבאס" להתחיל כך את הדרך על הכביש, רק קיבלתם רישיון נהיגה וכבר צריך להתחיל להטיף לכם להיזהר. אבל אין

  למאמר המלא
  Aviad Vazana
  Aviad Vazana

   מתוך 106 המלצות

  google
  Aviad Vazana
  7 באוגוסט 2022

  עובד בחברה עבר עבירת תנועה בסופש, על הבוקר של יום ראשון אלי היה היחיד שענה ונתן ייעוץ לקראת הפגישה המוקדמת עם הקצין. הטיפים שלו והרוגע שהעביר עזרו המון! תודה...

  google
  אלחנן מרגי
  19 ביולי 2022

  יעוץ והכוונה ברמה הכי גבוהה שיש אין מילים למקצועיות יושר ואמינות ומעל הכל לב ענק ורחב!!!! תודה רבה!

  google
  Kim Le
  14 ביולי 2022

  ממליצה בחום על עורך דין אלי, תמיד היה קשוב , עשה את מירב יכולותיו, מאוד מרוצים מעבודתו הנאמנה ..

  google
  talia shenhar
  13 ביולי 2022

  עורך הדין אלי אנושי מקצועי ביותר ואכפתי. ניכר שיש לו היכרות וניסיון רב במערכת המשפט מהיותו שופט בדימוס. הוא הצליח להוציא אותי מראש מהסתבכות אפשרית על ידי הצגת הסיטואציה באופן הנכון, מנע טעויות, וליווה אותי בכל השלבים. ממליצה עליו בכל לב

  google
  Shaul Grinberg
  10 ביולי 2022

  צהרים טובים עו"ד תעבורה עו"ד אלי אנושי , שופט בדימוס . תודה רבה לך 👍 . שמחתי מאד להעזר בהגנתך המשפטית היעילה והנחושה , אשר האירה את נסיבות העברה שעברתי באור בהיר יותר , אור שאיפשר לבית המשפט לקבל את ההסבר המשפטי שהצגת , ובעקבות כך הקל בית המשפט את עונשי בצורה משמעותית ביותר . אשמח להעביר רשמי ותחושותי החיוביות לגבי דרך הגנתך המשפטית בתחום התעבורה שקיבלתי ממך , בקרב כלל חברי העוסקים בתחום הוראת הנהיגה . תודה לך .

  google
  פלקה קפלה
  10 ביולי 2022

  עו"ד מספר אחד בתעבורה טיפל בי במקצועי ובנאמנות,מהפגישה הראשונה שלנו הרגשתי שאני בידיים טובות תודה רבה לך ממליץ לכולם

  עו"ד אלי אנושי אדם ישר מקצוען הטיפול בבקשתי נענתה על הצד הטוב ביותר מקשיב זמין וההרגשה שיש על מי לסמוך תודה על הכל

  google
  Mark Feller
  23 ביוני 2022

  עו"ד אנושי היה מרצה שלי בקורס, אדם ישר, הגון ומקצועי. בשביל אלי כל לקוח הוא חשוב, לא משנה מה גודל התיק אתם תקבלו יחס אישי ויצוג הולם. תודה!

  google
  Liat Keidar
  20 ביוני 2022

  אלי טיפל במקרה של אמא שלי באדיבות ובמקצועיות רבה, במידה ונתקלים במצב שצריך עו"ד לתעבורה, הוא האיש המתאים 🙂

  google
  moran bardugo
  19 ביוני 2022

  תודה רבה על השרות המקצועי והמסור

  google
  Dmitriy Spektor
  9 ביוני 2022

  Самый лучший адвокат, что я когда-либо встречал!

  google
  Matan Orr
  2 ביוני 2022

  עו"ד אנושי הינו עו"ד תעבורה משקיען ותותח בקיא בכל רזי החוק קשוב, אמפטי ומעניק יחס אישי לאורך כל התהליך עו"ד אנושי יודע לגרום לתיק שנראה אבוד להסתיים כסיפור הצלחה ממליץ בחום

  google
  Raya Romanenco
  1 ביוני 2022

  המון תודה על העזרה המקצועית וההישיגים הטובים אמליץ בחום על שירותיך לכל דורש

  google
  נסי אלישע
  12 במאי 2022

  התקשרתי להיוועץ בשרותיו של עו"ד אלי אנושי וקיבלתי יעוץ אנושי יוצא מגדר הרגיל.ואני בהחלט ממליץ על שירותיו ומיומנתו.תודה רבה ניסים חולון

  google
  Udi Oz
  27 באפריל 2022

  עורך דין סופר מקצועי ויחס אישי מדהים