עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים

עורך דין לתאונות דרכים – למה רצוי להתייעץ במידית ?

עורך דין תאונות דרכים בכבישי ישראל מתרחשות מדי יום תאונות רבות, הגובות מחיר יקר של חיי אדם וגורמות לנזקים גופניים, נפשיים ורכושיים בדרגות חומרה משתנות.

כל תאונת דרכים היא אירוע פתאומי, לא נעים ומצער, שיש לו השלכות ישירות על כל הצדדים המעורבים – נהג הרכב הפוגע, האנשים שנפגעו כתוצאה מהתאונה ובני משפחותיהם, הולכי רגל ועוברי אורח שהיו עדים לתאונה.

בין אם מדובר באירוע של תאונת דרכים קטלנית או במקרה קל עד בינוני, מתעוררות סוגיות משפטיות מהותיות שיש לפתור בצורה מיידית.

למשל, מי אשם בתאונה, האם יוגש כתב אישום, תאונת דרכים קלה מה עושים וכדומה. חשוב לומר כבר עכשיו

– הדרך המומלצת והטובה ביותר להתמודד עם סיטואציות משפטיות בנושא תאונות דרכים היא באמצעות עורך דין תאונות דרכים בעל מומחיות וניסיון בתחום. 

 

החקיקה הרלוונטית

ריבוי המקרים של תאונות הדרכים בישראל, תכיפותם הגבוהה וההשלכות החמורות שיש להן על כל המעורבים, הביאו לחקיקתו של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל”ה – 1975. זהו חוק מקיף ומפורט,

המסדיר את מערכת הזכויות והחובות של הצד הפוגע, נוסעי הרכב ויתר הנפגעים. 

כך, החוק מייתר את הדיון בשאלה מי אשם בתאונה אלא קובע מנגנון מיוחד, לפיו מי שניזוק בגופו כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים, יהיה זכאי לקבלת פיצוי כספי.

זאת, במטרה לתת לכל אדם שנפגע בגלל תאונת דרכים קטלנית או אחרת, לקבל את הטיפול הרפואי המלא והטוב לו הוא זקוק, על מנת להחלים ולשוב לתפקוד רגיל במהירות האפשרית. 

על פי הוראות החוק, האחריות למתן פיצוי כספי לנהג או לנוסעי הרכב, שנפגעו בגופם בעקבות תאונת דרכים, מוטלת אוטומטית על החברה שביטחה את הרכב בביטוח חובה.

זאת, בלי בכלל לדון בשאלה מי מהנהגים המעורבים בתאונה הוא האשם. בתאונת דרכים שבה נפגעו גם הולכי רגל או רוכבי אופניים, הם יוכלו לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח של הרכב הפוגע. 

מסיבה זו, פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש”ל – 1970, מחייבת את כל בעלי הרכבים בישראל לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכב כדי שיוכלו להשתמש בו. 

שימו לב, אם הרכב הפוגע לא היה מבוטח בפוליסת ביטוח חובה, הפיצוי יינתן על ידי קרנית – גוף ממשלתי שהוקם במטרה לדאוג לאותם נפגעים שאין להם ממי להיפרע.

כמו כן, סכום הפיצויים הוא זהה למה שהיה ניתן על ידי חברת הביטוח של הרכב הפוגע. 

עורך דין תאונות דרכים

מה עושים במקרה של תאונת דרכים?

לנהגים רבים הנוסעים בכבישים מדי יום, מתרוצצות לא פעם בראש השאלות הבאות: תאונת דרכים קלה מה עושים, האם יגישו נגדי כתב אישום, איך כדאי לפעול וכן הלאה. 

החלפת פרטים מזהים – נהג רכב שנקלע לתאונת דרכים, צריך להחליף פרטים עם יתר הנהגים שמעורבים בתאונה. 

בכלל זה חשוב לקחת שם מלא, כתובת מגורים, מספר תעודת זהות, מספר רישיון נהיגה, מספר הרכב, באיזו חברת ביטוח הוא מבוטח, מספר פוליסת הביטוח וכדומה.

 באמצעות הפרטים המזהים ניתן יהיה לאתר בקלות ובמהירות את כל הנהגים שהיו מעורבים בתאונה כדי לאמת את גרסתכם ולמצות את הדין עם כולם.

כדאי לציין, ישנם לא מעט מקרים בהם נהגים המעורבים באירוע של תאונת דרכים, כתוצאה מהלחץ הרב,

הבלבול וחוסר הניסיון במצבים אלה, נעתרים לבקשת הצד השני וחותמים במקום על מסמך הודאה באשמה. חשוב שתדעו, ההמלצה היא לא לחתום על שום הצהרה או מסמך כלשהם.

אפילו אם אתם סבורים באותו רגע שאתם אלה שגרמתם להתרחשות התאונה. שכן, בחלק גדול מתאונות הדרכים שמתרחשות בכבישים מתעורר קושי אמיתי להכריע בסוגיה מי אשם בתאונה.

 

תיעוד במסמך

אז עדיף שתשאירו את הטיפול בכך לידי עורך דין תעבורה דרכים ואנשי חברת הביטוח שלכם.

באותה נשימה עליכם לדעת, שבמקרה בו הצד השני מוכן להודות מרצונו באשמה בתאונה, מומלץ לתאר בקצרה על גבי מסמך, את נסיבות ופרטי התאונה ולתת לו לחתום עליו.

משום שמסמך כזה יכול לסייע לכם מאוד בהמשך הדרך, בהוכחת הגרסה שלכם לאירוע, אם הדיון יגיע לכותלי בית המשפט. 

 

תיעוד זירת התאונה

תיעוד זירת התאונה – ישנה חשיבות רבה לכך שהנהג המעורב בתאונה יאסוף בעצמו נתונים ועדויות ויתעד את זירת האירוע כמה שיותר.

זה כולל תיעוד ברור של כל הנזקים שנגרמו לרכב שלכם ולרכבים האחרים המעורבים בתאונה, אם נגרמו נזקי גוף למשל סימני חבלה, דם,

שברים או פציעות אחרות, סימני בלימה על הכביש אם יש, נזקים שנגרמו לתמרורי תנועה, מעקה בטיחות, שברי זכוכיות, פח או עצמים אחרים,

צילום המיקום של הרכבים בזירה וכדומה.

זכרו, כל הנתונים האלה יוכלו להקל עליכם בניהול ההליך המשפטי אם הנהג השני יחליט להגיש נגדכם כתב אישום או תביעה אזרחית.

כמו כן, כשאתם מתעדים באותו רגע את הנזקים מהתאונה אתם מונעים מהצד השני לתבוע פיצויים כספיים עבור נזקים שונים שבכלל לא נגרמו בעקבות אותה תאונה.

 

איסוף עדויות בעזרת עורך דין תאונות דרכים

איסוף עדויות – חשוב מאוד לבדוק אם ישנם עדים שראו את התאונה בזמן אמת ולקחת מהם פרטים מזהים כדי שיוכלו להעיד מטעמכם בפני בית משפט. 

שימו לב – לפני שאתם פונים לנציגי חברת הביטוח שלכם או לכל גורם אחר, כדאי שתתייעצו קודם עם עורך דין לתאונות דרכים מנוסה ומקצועי.

שכן, עורך הדין יוכל להדריך אתכם בצורה יסודית, מפורטת ורגועה מה אתם צריכים לעשות בכל שלב ושלב, בהתבסס על בחינה מעמיקה של נסיבות המקרה.

כאשר אתם מגיעים לפגישה עם עורך דין תאונות דרכים, חשוב שתביאו אישורים רפואיים ומסמכים רלבנטיים אחרים שיש לכם מהתאונה.  

 

למה חשוב לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין תאונות דרכים?

תחום תאונות הדרכים הוא מורכב, שמצריך ידע משפטי בחקיקה ובפסיקה, ניסיון בניהול תיקים והתנהלות נכונה ומיטבית מול חברות הביטוח השונות ויתר הגופים הרלבנטיים.

כמו כן, זהו אירוע טראומתי, מלחיץ ולא צפוי המשפיע ישירות על איכות חייכם.

 לכן, כשאתם מקבלים ייעוץ מקצועי, ליווי אישי וייצוג משפטי של עורך דין תאונות דרכים,

אתם מבטיחים לכם שקט נפשי ויכולים להגדיל מאוד את סיכויי ההצלחה בתיק, בין הייתם מעורבים בתאונת דכים קטלנית, בינונית או קלה.

עורך דין אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס שומר על רישיון הנהיגה:

עו”ד אלי אנושי, הוא עורך דין תעבורה ושופט בדימוס, בעל ניסיון רב בשמירה על נהגים במקרים של כתב אישום בתאונת דרכים ותאונות דרכים קשות.

הוא מעניק ליווי וסיוע משפטי לנהגים העומדים לדין בעבירות תעבורה חמורות. התייעצות עמו יכולה לסייע רבות בהפחתת העונש ולעיתים קרובות אף בזיכוי הנאשם.

 

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני,

והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

  שתפו
  Share on facebook
  Facebook
  Share on twitter
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה. האמת די “מבאס” להתחיל כך את הדרך על הכביש, רק קיבלתם רישיון נהיגה וכבר צריך להתחיל להטיף לכם להיזהר. אבל אין

  למאמר המלא
  דוח טלפון

  דוח טלפון

  דוח טלפון דוח טלפון, שאלה שחוזרת כמעט כל יום לגבי דוח טלפון. מה מותר ואסור עם המכשיר הזה ומה עם ניקוד ? אז בואו לקרוא

  למאמר המלא
  דוח נכים

  דוח נכים

  דוח נכים: דוח נכים הוא דוח אותו מקבל נהג או נהגת שיחנו שלא כדין בחניית נכים. במאמר זה אענה על שאלות לגבי קבלת דוח נכים.

  למאמר המלא
  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה

  כתב אישום תעבורה: כתב אישום תעבורה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו, אל תחשבו שלי זה לא יקרה. תאונת דרכים, או נהיגה בשכרות או כל

  למאמר המלא