עו"ד אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס

RussiaUSA

יצירת קשר

רחוב הכישור 47, חולון

א' - ה' 8:00 - 20:00 סופ"ש בתיאום מראש

חייג עכשיו: 0505738228

עקבו אחריי

עורך דין תאונות דרכים בבית המשפט לתעבורה

 • בית
 • מאמרים
 • עורך דין תאונות דרכים בבית המשפט לתעבורה
רכב לאחר תאונת דרכים

עורך דין תאונת דרכים?, אל תגיד לי זה לא יקרה. זהו מאמר לכל נהג או נהגת. מומלץ לקרוא תרם תהיו מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים. לפני שחס וחלילה תפגעו בהולך רגל שחצה כביש, לפני שתמצאו עצמכם עומדים בצד הדרך וממתינים לבוחן משטרתי שיגיע לשוחח עמכם לאחר תאונה, עשו לעצמכם טובה קטנה וקראו מאמר זה, מפרי עטו של עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס.

סוגי תאונות דרכים:

כיוון שמאמר זה עוסק בתיקים שאמורים להגיע לפתחו של בית המשפט לתעבורה. אנו נוטים לחלק את תאונות הדרכים בתחום למספר סוגים. החל מהתאונות הקלות ביותר של נזק בלבד, לתאונות עם פצועים קל, תאונות עם חבלות של ממש. וכלה בפגיעות קשות על גבול התאונה הקטלנית, תאונות בהם קופחו חיי אדם ואף תאונות שבהם הנהג לא מסר פרטיו והסתלק ממקום התאונה מסיבה כזו או אחרת ועד תאונות פגע וברח קלאסיות מהסוג שמגיע לכותרות התקשורת מידי פעם.

שימו לב שהחומרה משתנה לא רק לאור עוצמת הפגיעה בגוף או הנפש. אלא גם לאור הרשלנות של הנהג כפי שהתגלתה בתאונה.

כל תאונה כזו, עלולה להוביל את הנהג המעורב בה, לבית המשפט לתעבורה ואסור שתגיעו לשם ואפילו אל תתחילו את ההליך שיכול להוביל אתכם לשם ללא ליווי צמוד של עורך דין תעבורה  או עורך דין תאונת דרכים שמתמצא בתחום ומבין את פיתולי החוק והפסיקה בנושא זכויות נחקרים וחקר תאונות הדרכים, כעו"ד אלי אנושי, שופט בדימוס. 

מה צריך לעשות נהג שמוגדר פוגע בתאונות דרכים:

הרגע הראשון מלחיץ, ולפעמים נדמה שמדובר באיזה חלום רע בהקיץ – ולצערנו חלק מהנהגים אכן מתעוררים מחלום…. .

אך תמיד, יש לעצור, באופן מידי את הרכב ולמרות שמבוהלים ולמרות שאולי יש צעקות, ואולי כל מה שרוצים זה להמשיך בנסיעה הביתה בתקווה שהכל יעלם.

אך לא, המצב יחמיר אם רכב פוגע יעלם מזירת התאונה. חשוב לזכור שלמעשה העונש הקבוע בחוק על עזיבת מקום התאונה לאחר פגיעה  יכול להיות הרבה יותר חמור מעצם התאונה.

ועצוב לומר אבל ישנם מקרים בהם נהג שהיה עוצר היה יוצא בלא כלום, כיוון שאינו אשם בתאונה. אך כיוון שהמשיך מצא עצמו מאחורי סורג ובריח. כאשר הועמד לדין על עבירה נפרדת של הפקרה.

אז קודם כל לעצור.

מה עושים בזירת תאונות דרכים:

לקחת אוויר, וכעת יש מספר שלבים שיש לבצע אותם במהרה, קודם כל האם אתם נפגעתם? האם משהו סביבכם נפצע? הפעילו מאותתי חירום, שימו את האפוד הצהוב, צאו בזהירות מהרכב ובדקו מה תוצאות התאונה. אם יש צורך להגיש עזרה או להזעיק עזרה אל תמתינו. אך בו זמנית צרו קשר עם עורך דין שמומחה בתחום תאונות הדרכים.  

יש זמן? צלמו, הקליטו, חפשו עדים. כל מידע שיכול לסייע לעורך הדין שלכם לבחון את המקרה וכך שתוכלו לאחר ייעוץ מתאים להציג את גרסתכם כהלכה לפני הגורמים שיחקרו את האירוע.

אל תהססו למסור פרטים. זו חובה הכתובה בחוק למקרה של מעורבות בתאונת דרכים.

הגיעה משטרה למקום, מסרו פרטים לשוטר, גם אם לא מגיע שוטר מסרו פרטים לגופי הצלה נוספים בזירה, אך אל תעזבו ללא השארת פרטים.

בוחן תאונות מגיע לזירה:

עצה שלי, לא למהר לשוחח עם הבוחן, כן ניתן למסור פרטים. אך רצוי לא להתפתות לחקירה בשטח מבלי שהתייעצתם קודם עם עורך דין תאונות דרכים.

יתכן והבוחן ינסה לפתות אתכם שמדובר בשיחה קצרה והכל בסדר. חבל להתעכב ובטח חבל לדחות למחר …, תבינו המטרה שלו למצוא אשם בתאונה, ולכם אין הזדמנות שניה למסור גרסה ספונטנית ראשונית לתאונה.

אם לא תדעו מה לומר, אם לא תדעו מה ההשלכות של מעשיכם יחד עם הבוחן. מדוע הוא שואל שאלות מסוימות ומדוע מבקש מכם להצביע על מקום מסוים או להצטלם בו. הרי שיגיע כתב האישום תבינו זאת, אך יתכן שאז יהיה מעט מאוחר מידי.

לדוגמה, בתיק תאונה שטיפלתי בו, התגלה כי הבוחן ביקש מהנהג לעמוד במרכז מעבר חציה וצילם אותו. לימים תטען התביעה כי בנקודה זו חצה הולך רגל את הכביש והנה הנהג עצמו הדגים זאת…., ועכשיו צא ותוכיח שלא היו דברים מעולם.

טיפ מעו"ד תאונות דרכים. אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס. מוטב ורצוי להגיע לחקירה מסודרת בתחנה לאחר התייעצות מסודרת עם עורך דין מומחה בתחום ולא שאתם נרגשים או כואבים לאחר תאונה ורק רוצים לסיים עם זה בכל מחיר.

מה השלכות כתב האישום, הסבר לגבי זימון למשפט וענישה:

ובהנחה שכבר קיבלתם זימון למשפט כתב אישום. דעו שעדין כל מה שתעשו כעת יכול להשפיע על תוצאת התיק בית המשפט לתעבורה.

עורך דין תאונות דרכים – רבים פונים אלי עם זימון למשפט  ומבקשים לסיים ללא בית משפט, אני מבין שהכוונה ללא משפט מהותי ומבלי שהם עצמם יצטרכו להתייצב בבית משפט. אבל חשוב לדעת שבכל מקרה התיק אמור לעבור תחת ידיו של שופט ואין אפשרות אחרת. גם אם תחזור בה המאשימה מכתב האישום וגם זה כבר הצלחתי לעשות כמה פעמיים… .

מעיון נכון בכתב האישום ניתן ללמוד על החומרה שבא רואה משטרת ישראל את  התאונה. עורך דין תאונות דרכים יוכל לבחון את כתב האישום ולהבין לאן נושבת הרוח לגבי הענישה המתבקשת על יד התביעה או הפרקליטות.

אין לזלזל ולהתעלם מהנושא. הרבה יותר קשה לפעול ברגע האחרון מאשר מבעוד מועד. אך בכל מקרה ואתם נזקקים לעורך דין תאונות דרכים ניתן לפנות ישירות למשרד עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס לשם קביעת פגישה והכנה לדיון.

הענישה בתיקי תאונות הדרכים כוללת לרוב פסילת רישיון הנהיגה בפועל וזאת בין יתר שאר רכיבי ענישה.

כמובן בתאונות דרכים קשות הפסילה יכול להימדד בשנים. בתאונות שבהם קופחו חיי אדם הפסילות הן מעל 10 שנים ואף לצמיתות שלא לדבר על אובדן החירות ואפשרות ממאסר בפועל.

חשיבות של עורך בנושא, מה עורך דין יכול לעשות כדי להקל על המצב:

אז אתם מביטים בנייר הזה שכותרתו "כתב אישום". מה עושים? ממש אין לכם חשק לראות את זה ועוד יותר יש לכם חשק לעסוק בזה. אבל יש שם גם תאריך שהולך ומתקרב, מה עושים?

פגישת ייעוץ עם עורך דין תאונות דרכים לפני המשפט

גם אם אתם לא בטוחים שאתם זקוקים לעורך דין במשפט, רצוי שתפגשו עם עורך דין לשיחת ייעוץ בנושא כתב האישום האמור, אתם מוזמנים להגיע למשרדי לשיחת ייעוץ שבה נדון באמור בכתב האישום ומה המשמעות בפועל, האם זו אפשרות סבירה לייצג את עצמך או שיש צורך העורך דין? 

לאחר קבלת המידע תוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר. בדבר דרך הפעולה הנכונה בעקבות כתב האישום בתאונת הדרכים. 

עורך דין תאונות דרכים במשפט

כאן בדיוק חשיבות עורך הדין המומחה בתחום. שיכול לשקול את הראיות. להיעזר במומחים נוספים בתחום, בחוות דעת. ולהבהיר את המצב האופטימלי מבחינתכם.

לא תמיד זה פשוט, לא תמיד זה קל, ואתם יודעים מה, עם יד על הלב, לא כל נהג יצא ללא ענישה – ואל תאמינו למי שמבטיח אחרת. אבל  זאת העבודה שלי לעשות הכל לעזור לנהגים שמוצאים עצמם בתאונות דרכים.

סיכום:

תאונת דרכים יכולה להתרחש גם אצל הנהגים הזהירים ביותר. היא אירוע שאיש לא תכנן. כשאתם כבר מעורבים בה. צריך גם צריך לתכנן את הדרך המוצלחת ביותר שלכם החוצה ממנה. הדרך שתשמור על פרנסתכם, ולעיתים גם על חירותכם. 

אל תוותרו על הטוב יותר. התייעצו כמה שיותר מהר עם עורך דין תעבורה שמומחה בתחום. עורך דין מומלץ– עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס.

מאת: עו"ד אלי אנושי עו"ד תעבורה– שופט תעבורה בדימוס. מחבר הספר: גזר דין– מפתח ענישה בעבירות התעבורה.

להתייעצות בדיני תעבורה צלצל מיד:  050-5738228.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני. אין בו טענה לייצוג הנאשם והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

  שתפו
  Facebook
  Twitter

  מאמרים אחרונים מהבלוג

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עורך דין תעבורה בחיפה

  עו"ד תעבורה בחיפה מה הוא יכול לעשות למענך הנהג או למענך הנהגת אשר נזקקים לשירותיו בחיפה. וכיצד תדעו שאתם נזקקים שירותיו שהרי לא נהוג לפנות

  למאמר המלא
  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה

  נהג חדש עבירות תנועה. האמת די "מבאס" להתחיל כך את הדרך על הכביש, רק קיבלתם רישיון נהיגה וכבר צריך להתחיל להטיף לכם להיזהר. אבל אין

  למאמר המלא
  Aviad Vazana
  Aviad Vazana

   מתוך 106 המלצות

  google
  Aviad Vazana
  7 באוגוסט 2022

  עובד בחברה עבר עבירת תנועה בסופש, על הבוקר של יום ראשון אלי היה היחיד שענה ונתן ייעוץ לקראת הפגישה המוקדמת עם הקצין. הטיפים שלו והרוגע שהעביר עזרו המון! תודה...

  google
  אלחנן מרגי
  19 ביולי 2022

  יעוץ והכוונה ברמה הכי גבוהה שיש אין מילים למקצועיות יושר ואמינות ומעל הכל לב ענק ורחב!!!! תודה רבה!

  google
  Kim Le
  14 ביולי 2022

  ממליצה בחום על עורך דין אלי, תמיד היה קשוב , עשה את מירב יכולותיו, מאוד מרוצים מעבודתו הנאמנה ..

  google
  talia shenhar
  13 ביולי 2022

  עורך הדין אלי אנושי מקצועי ביותר ואכפתי. ניכר שיש לו היכרות וניסיון רב במערכת המשפט מהיותו שופט בדימוס. הוא הצליח להוציא אותי מראש מהסתבכות אפשרית על ידי הצגת הסיטואציה באופן הנכון, מנע טעויות, וליווה אותי בכל השלבים. ממליצה עליו בכל לב

  google
  Shaul Grinberg
  10 ביולי 2022

  צהרים טובים עו"ד תעבורה עו"ד אלי אנושי , שופט בדימוס . תודה רבה לך 👍 . שמחתי מאד להעזר בהגנתך המשפטית היעילה והנחושה , אשר האירה את נסיבות העברה שעברתי באור בהיר יותר , אור שאיפשר לבית המשפט לקבל את ההסבר המשפטי שהצגת , ובעקבות כך הקל בית המשפט את עונשי בצורה משמעותית ביותר . אשמח להעביר רשמי ותחושותי החיוביות לגבי דרך הגנתך המשפטית בתחום התעבורה שקיבלתי ממך , בקרב כלל חברי העוסקים בתחום הוראת הנהיגה . תודה לך .

  google
  פלקה קפלה
  10 ביולי 2022

  עו"ד מספר אחד בתעבורה טיפל בי במקצועי ובנאמנות,מהפגישה הראשונה שלנו הרגשתי שאני בידיים טובות תודה רבה לך ממליץ לכולם

  עו"ד אלי אנושי אדם ישר מקצוען הטיפול בבקשתי נענתה על הצד הטוב ביותר מקשיב זמין וההרגשה שיש על מי לסמוך תודה על הכל

  google
  Mark Feller
  23 ביוני 2022

  עו"ד אנושי היה מרצה שלי בקורס, אדם ישר, הגון ומקצועי. בשביל אלי כל לקוח הוא חשוב, לא משנה מה גודל התיק אתם תקבלו יחס אישי ויצוג הולם. תודה!

  google
  Liat Keidar
  20 ביוני 2022

  אלי טיפל במקרה של אמא שלי באדיבות ובמקצועיות רבה, במידה ונתקלים במצב שצריך עו"ד לתעבורה, הוא האיש המתאים 🙂

  google
  moran bardugo
  19 ביוני 2022

  תודה רבה על השרות המקצועי והמסור

  google
  Dmitriy Spektor
  9 ביוני 2022

  Самый лучший адвокат, что я когда-либо встречал!

  google
  Matan Orr
  2 ביוני 2022

  עו"ד אנושי הינו עו"ד תעבורה משקיען ותותח בקיא בכל רזי החוק קשוב, אמפטי ומעניק יחס אישי לאורך כל התהליך עו"ד אנושי יודע לגרום לתיק שנראה אבוד להסתיים כסיפור הצלחה ממליץ בחום

  google
  Raya Romanenco
  1 ביוני 2022

  המון תודה על העזרה המקצועית וההישיגים הטובים אמליץ בחום על שירותיך לכל דורש

  google
  נסי אלישע
  12 במאי 2022

  התקשרתי להיוועץ בשרותיו של עו"ד אלי אנושי וקיבלתי יעוץ אנושי יוצא מגדר הרגיל.ואני בהחלט ממליץ על שירותיו ומיומנתו.תודה רבה ניסים חולון

  google
  Udi Oz
  27 באפריל 2022

  עורך דין סופר מקצועי ויחס אישי מדהים